1.8. 2020 6:00

Vertikálne záhrady: Nádherné živé steny sa hodia na rôzne miesta... Aha!

Vertikálne záhrady: Nádherné živé steny sa hodia na rôzne miesta... Aha!

Foto: archív

Živé steny, alebo vertikálne záhrady predstavujú dizajnovú alternatívu k bežnému zdobeniu príbytkov. Nie sú omnoho náročnejšie ako pestovať doma fialku a pritom sú znamením zelenej oázy. Hodia sa aj tam, kde by ste ich nečakali. Poďte sa s nami inšpirovať, ako si zmeniť bývanie na živšie.

Nič nie je tak živé ako život

Vertikálne záhrady môžu byť prenosné, alebo pevné. Ukotvia sa na stenu a ide o skutočne živé kvety, ktoré môžu pokrývať ľubovoľne veľkú plochu. V takto zdobenej obývačke sa hneď cítite napríklad ako v pralese. A to vrátane všetkých benefitov začínajúc odľahčením psychiky, cez upokojenia až po závan príjemného prírodného prostredia.

Krásne aj zdravé dekorácie

Zeleň vo vertikálnej záhrade má schopnosť pohlcovať elektromagnetický smog a tak v pracovni, alebo pri elektrospotrebičoch bude zárukou zdravšej klímy. Bude sa vám lepšie dýchať a stres bude samovoľne opadať.

Živé steny do záhrady

Živá stena neobohatí len interiér. Môže byť náhradou klasického živého plotu, alebo ňou môžete ozdobiť altánok, či stenu na dome. Živú stenu si môžete dať navrhnúť architektom, alebo si ju jednoducho vyskladať aj sami. Všimnite si, koľko je v kolekcii popínavých rastlín, maskujúcich črepníky. Vďaka nim vyniknú aj farebné a pekne tvarované listové rastliny. Erb z kvetov, alebo logo, prípadne ornament nie je nič, čo by sa nedalo vytvoriť.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
1.8. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44