14.8. 2012 7:00

Vertikálna záhrada zo starých paliet

14.8. 2012 7:00

Vertikálna záhrada zo starých paliet

Záhrada aj interiér nesú pečať svojho majiteľa. To ako sú zariadené a akou dávkou originality sa môžu pochváliť, závisí len od neho. I pre záhradu platí staré známe pravidlo, že to čo je jedinečné, je právom najoceňovanejšie.

Vertikálna záhrada zo starých paliet


Sršanie nápadmi
Ak sa snúbi dobrý nápad a šikovné ruky, ktoré ho zrealizujú, na konci sú potom všetci šťastní. Stáva sa, že nie každá myšlienka padne na úrodnú pôdu, pretože sa nemusí dať v daných podmienkach vôbec zrealizovať. To by však neboli ľudia ľuďmi, keby nevynašli nejaké uspokojivé alternatívne východisko.

Vertikálna záhrada zo starých paliet
Veľký dom, malá záhrada
Ak existuje dobrý nápad, nie nadarmo sa vraví, že by sa mal vyvážiť zlatom. Pri dnešnej výstavbe rodinných domov sa viac myslí na samotnú stavbu ako na priľahkú záhradu, ktorá predstavuje k pomeru domu často krát len takú drobnosť. Ak má majiteľ takejto nehnuteľnosti so záhradou väčšie plány, pokojne ich môže mať.

Paleta a ostatný materiál
O tom, že kvety sa dajú zasadiť nielen horizontálne, ale aj vertikálne, sa presvedčíte práve teraz. Na výrobu drevenej steny postačia tri alebo štyri staré palety, ktoré predstavujú kľúčový materiál. Nezabudnite ani na kladivo s klincami, lebo bez nich by ste sa asi nezaobišli. Aby bola výbava kompletná a vy ste sa mohli pustiť do práce, ešte potrebuje záhradné rukavice a ochranné okuliare.

Skelet, postup a výsledok
Jedna paleta poslúži ako tá hlavná, teda ako kostra, na ktorú priklincujete dosky a aby nepôsobila fádne, tak jednotlivé dosky pretriete farbou. Na zhotovenú stenu primontujete plechovky so substrátom. A to ja čas, kedy môžete začať sadiť. Aby nebolo ľúto tým, ktorí nemajú záhradu, pretože bývajú v byte, prichystali sme pre nich podobný nápad vhodný pre interiér.

Nástenná váza pre interiér
Drevená paleta by si v interiéri totiž hľadala svoje miesto len ťažko a preto v tomto prípade zaiste poteší aj malé drievko, na ktorom zvisle pripevníte pohár s rastlinou. Nástenná váza poslúži navyše ako skvelá dekorácia, alebo aj ako istý prejav umeleckého cítenia.

Zdroj: katarína
14.8. 2012 7:00
Diskusia ()
Zdieľať článok