18.2. 2020 0:00

Vedci sa zhodujú: Najlepší relax je v zimnej záhrade - TAKTO si ju vyrobíte z tej bežnej

Vedci sa zhodujú: Najlepší relax je v zimnej záhrade - TAKTO si ju vyrobíte z tej bežnej

Keďže tu máme najstudenšie a najtmavšie obdobie v roku, iste mnohým padne vhod, posedieť si medzi krásne zelenými rastlinami či pokochať sa pohľadom na niečo exotickejšie. Dopriať si to môže každý pestovateľ, ktorý má svoju vlastnú zimnú záhradu. A mať ju môžete aj vy!

Zimná záhrada nie je žiadnou novinkou. Ak ste si doteraz mysleli, že si ju môžu dovoliť len majitelia rodinných domov, nie je to tak úplne pravda. Zimnú záhradu si skutočne môžete pripojiť k svojmu domu, ale s trochou úsilia si ju môžete v skromnejšej forme dovoliť aj na svojej lodžii alebo terase.

Než si ju zaobstaráte

Zimná záhrada je vynikajúcim miestom pre odpočinok a samozrejme aj pre vaše záhradkárske a pestovateľské aktivity. Je miestom, kde si môžete v chladnejších mesiacoch a počas upršaných dní pokojne posedieť.

Je tiež miestom, kde môžete praktizovať svoje koníčky a hoci aj chovať vtáky alebo rybičky. Zimnú záhradu si môžete zriadiť aj okolo vnútorného bazénu, spojíte tak príjemné s príjemným a ušetríte náklady.

Vedci sa zhodujú: Najlepší relax je v zimnej záhrade - TAKTO si ju vyrobíte z tej bežnej

 

Na čo treba myslieť vopred?

Predovšetkým zvážte svoje možnosti. Dôležitá je voľba svetovej strany, ak môžete vyhnite sa severnej i južnej, odporúčame juhozápadnú alebo juhovýchodnú stranu. Severné záhrady sú chladnejšie, naopak južné je potrebné v teplejších mesiacoch tieniť a ochladzovať.

Tvar a veľkosť záhrady sú priamo závislé na vašich priestorových a finančných možnostiach. Nezabúdajte, ak budete zimnú záhradu pristavovať, bude potrebné stavebné povolenie so všetkými náležitosťami, takéto povinnosti máte však aj v prípade, že si plánujete zaskliť balkón. Pokračovanie na 2. strane.

A teraz šup do galérie - len ťažko odoláte takýmto záhradám.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
18.2. 2020 0:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44