27.7. 2018 2:00

Tip: 5 izbových rastlín, ktoré pohlcujú toxíny a čistia vzduch! (1. časť)

27.7. 2018 2:00

Tip: 5 izbových rastlín, ktoré pohlcujú toxíny a čistia vzduch! (1. časť)

Foto: The Daily Kitten

Nezbavujte sa nežiaducich látok v ovzduší vášho domova pomocou drahých technológií a syntetických prípravkov. Postačí jedna jediná vec – správny výber izbových rastlín.

Rastliny v interiéri majú okrem neodmysliteľnej estetickej funkcie aj tú praktickú. Vďaka procesom fotosyntézy vytvárajú kyslík a okolité prostredie zbavujú nežiaducich látok, akými sú rôzne nečistoty, prach, či škodlivé toxíny z čistiacich prostriedkov, lakov a farieb, ktoré nás denne obklopujú. Je potvrdené, že niektoré „izbovky“ dokážu pohltiť až 90 % týchto nečistôt. Pozrite sa, ktoré medzi ne patria:

Nefrolepka vznešená

Táto nenáročná rastlina je izbovou papraďou, ktorá potrebuje dostatok vlhkosti a bude sa jej dariť aj na tmavšom mieste bytu. Efektívne odstraňuje nevhodné látky nachádzajúce sa v čistiacich prostriedkoch a textíliách – xylén, toluén alebo formaldehyd.

Nefrolepka
Nefrolepka
Zdroj: Air so Pure

Antúria

Ďalšia rastlina, ktorá váš šikovne zbaví nečistôt zo silných čistiacich prostriedkov (napríklad na dlaždice) je antúria. V súčasnej dobe je veľmi populárnym doplnkom interiérov a navyše kvitne krásnymi veľkými kvetmi.

Antúria
Antúria
Zdroj: anthuriuminfo.com

Pozrite si aj krásu botanických záhrad v noci. Na svetielkach sa nešetrilo! 

Bambus

Bambus, ktorý mnohí pestujú, prirodzene zvlhčuje ovzdušie miestnosti, v ktorej sa nachádza a navyše v nej ničí čiastočky formaldehydu. Je to veľmi populárna rastlinka, vhodná aj pre tých, ktorí vyznávajú životný štýl Feng Shui. Bambus je podľa tejto filozofie rastlinou prosperity.

Bambus
Bambus
Zdroj: Squidoo

Gerbera

Aj keď je gerbera krásnym kvetom, ktorý často v kyticiach nosíme ako dary našim blízkym, stojí za zváženie, či jednu nevysadíte aj do kvetináča u vás doma. S určitosťou to ocenia domácnosti, kde sa fajčí, pretože táto rastlinka aktívne odstraňuje z ovzdušia benzén, oxid uhličitý a počas noci vytvára kyslík, ktorý sa postará o to, že sa vyspíte doružova.

Gerbera
Gerbera
Zdroj: Molbak's garden+home

Aloe vera

O čarovných účinkoch aloe vera sa vie už niekoľko storočí, avšak okrem úžasných výsledkov v oblasti kozmetických prípravkov a medicín osvieži aj vzduch. Okrem tvorby kyslíka, odstraňuje škodlivý oxid uhličitý, oxid uhoľnatý, či formaldehyd.

Aloe vera
Aloe vera
Zdroj: Depto51 Inspiración & Dise?o

27.7. 2018 2:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44