15.8. 2019 0:00

TAKTO ochránite záhradu pred spaľujúcimi horúčavami!

15.8. 2019 0:00

TAKTO ochránite záhradu pred spaľujúcimi horúčavami!

Vyschnutá záhrada vám veru žiadnu úrodu neprinesie...

TAKTO ochránite záhradu pred spaľujúcimi horúčavami!

Aj keď sme si užili niekoľko dní so zrážkami a s poklesom teplôt, horúce až tropické hodnoty na seba nenechajú dlho čakať. Navyše sa ukazuje, že počasie každým rokom priberá na intenzite, preto by ste so spaľujúcimi horúčavami každé leto mali počítať už pri plánovaní svojej záhrady. Ako ju teda nepremeniť na spálenú púšť?

Pozrite si aj: Kozorožci sú v živote odsúdení na úspech: Aká domácnosť ich bude robiť šťastnými?

Ak nechcete mať už v najbližších dňoch záhradu úplne vysušenú alebo spálenú od intenzívneho slnka, mali by ste spraviť niekoľko opatrení, vďaka ktorým ochránite vysadené rastliny nielen toto leto, ale aj v budúcich sezónach.

TAKTO ochránite záhradu pred spaľujúcimi horúčavami!

 

Prvým krokom, ktorý využijete aj do budúcnosti, je vytvorenie potrebného tieňa. Sledujte svoju záhradu a zvážte zmeny v jej okolí. Možno ste v poslednom čase prišli o tieň v podobe stromov kvôli prebiehajúcej výstavbe a zatienenie čoskoro získate novými budovami.

Pozrite si aj: Spravte si z nevyužívanej pivnice herňu, saunu, kino alebo fitko

V prípade, že žiadny tieň nie je v okolí v pláne, budete si ho musieť zabezpečiť sami. A to výsadbou stromov priamo na svojom pozemku. Ideálne sú vysoké stromy, ktoré majú guľovitú korunu, budú dobre tieniť. Vysádzať by sa mali v dráhe slnka a už v čase výsadby by ste mali premyslieť ich dostatočné zavlažovanie.

Pozrite si aj: Dámy v znamení Kozorožca majú prehľad i štýl: Toto sú veci, ktoré musíte mať v byte

Trápením v mnohých záhradách je piesčitá a štrkovitá pôda, v ktorej sa ťažko udržiava vlhkosť. Táto pôda sa ľahko prehreje, žiaľ, mnohé z obľúbených trvaliek či rododendrony, alebo azalky vám v nej neporastú. Ak si nie ste istí, dajte si spraviť rozbor pôdy, lepšie sa vám budú vyberať vhodné rastliny.

TAKTO ochránite záhradu pred spaľujúcimi horúčavami!

 

Náš tip: Vysaďte aromatické bylinky a suchomilné rastliny. Ideálne vo viacerých výškach, vyššie rastliny poskytnú mierny tieň tým nižším.

Pozrite si aj: Sen každého muža: Nelúčte sa so svojím autom, vyrobia vám z neho štýlový nábytok!

Pripravte pôdu

V pôde udržíte vlhkosť jej zakrytím netkanými textíliami, pod ktorými môžete viesť aj hadice so závlahou. Okolo rastlín tiež pripravte kôru s pilinami a na túto vrstvu rozložte drevenú štiepku, ktorá spodnú vrstvu zaťaží a nasáva vlhkosť ochladzujúcu rastliny.

Pozrite si aj: Ak budete bývať TAKTO, ušetríte peniaze aj planétu: To je víťazstvo na oboch frontoch

Zvážte nový systém zavlažovania

Ak nemáte možnosť zalievať svoju záhradu denne alebo v čase vhodnom na zalievanie, mali by ste zvážiť automatické zavlažovacie systémy s časovačom. Dôležitý je aj zdroj vody na zalievanie - zachytávanie dažďovej vody vám môže priniesť značnú finančnú úsporu alebo môže byť dodatočným zdrojom vody vo vašej záhrade.

Inšpirujte sa štýlovými záhradami v našej GALÉRII. Nemusí to byť nuda!

Zdroj: agáta
15.8. 2019 0:00
Diskusia  ()
Diskusia
44