2.5. 2019 20:00

Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

2.5. 2019 20:00

Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

Sú mini, zelené a veselé. Dajte si ich na váš pracovný stôl... alebo kamkoľvek!

Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

Videli ste už najnovší trend? Poďte sa obklopiť prírodou vo všetkých jej podobách. A vôbec nevadí, že nemáte príliš veľa miesta. Tieto mini rastlinky vás môžu tešiť kdekoľvek. Sú také drobné, že vám nebudú prekážať ani na pracovnom stole.

Pozrite si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Nekonvenčné stojany na víno

A je to tu. Prišla jar, všetko je nádherne zelené, nový život na nás dýcha na každom kroku. Prečo mať však prírodu len za oknom? Preneste ju o čosi bližšie, na pracovný stôl, na linku či hoci aj na chladničku. Mini rastlinky vám pri tom pomôžu.

Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

 

Úžasná kombinácia

Už ste videli tú úžasnú sviežu kombináciu jednoduchého bieleho kvetináča a krásnej sýtej zelenej rastlinky, ktorá vám môže robiť každý deň radosť? Nie je žiadnym výmyslom, že zelená farba upokojuje, a to v kombinácii so živou rastlinou platí dvojnásobne. Aj maličký kúsok zelene znižuje hladinu stresu a dokáže upokojiť i počas náročného stresujúceho dňa.

Pozrite si aj: Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť

Nielen sukulenty

Iste vám v prvej chvíli napadne, že do malého kvetináča môžete zasadiť sukulent alebo kaktus. Rozhodne dobrá voľba, hlavne ak patríte k zábudlivcom, ktorí nemajú čas na dennú starostlivosť. Pestovať však môžete aj iné rastlinky a môžu byť dokonca jedlé!

Pozrite si aj: Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

Náš pestovateľský tip: Do malej nádobky môžete dať odrezky mrkvy, vňate alebo šalátu. Postupne sa zakorenia a vyženú nové zelené výhonky.

Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

 

Pripravte si vlastné zaujímavé mini nádobky

Áno, pestovať môžete aj vo vlastných nádobkách. Na jednoduché handmade projekty použite čokoľvek, čo máte chuť zrecyklovať alebo upcyklovať. K zaujímavým technikám patrí modelovanie z hliny, ktorá schne na vzduchu, v obchodoch s výtvarníckymi pomôckami nájdete rôzne druhy.

Pozrite si aj: Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!

Niektoré hmoty je nutné upiecť v rúre. Alebo si vyskúšajte jednoduchú prácu s cementom - s jeho pomocou môžete vytvoriť originálne tvary a prirodzené rozmery presne podľa vášho želania.

Pozrite si aj: Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

A čo na chladničku?

To bude štýlové. Na maličkú nádobku nalepte sekundovým lepidlom, prípadne tavnou pištoľou magnet s dostatočnou nosnosťou a nádobku s mini rastlinkou môžete pripnúť hoci aj na chladničku či na iný kovový povrch. A nezabudnite pravidelne polievať!

Pozrite si tieto chutnučké rastlinky v našej GALÉRII.

Zdroj: agáta
2.5. 2019 20:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44