26.11. 2019 9:00

Pripravte na Vianoce aj vašu verandu: Super tipy ako vylepšiť atmosféru

Pripravte na Vianoce aj vašu verandu: Super tipy ako vylepšiť atmosféru

Foto: elledecor.com

Do Vianoc ostáva posledných pár týždňov, čo v praxi znamená, že je najvyšší čas pustiť sa do sviatočného finišu. Nezabudnite však okrem interiéru pripraviť na Vianoce aj vašu verandu a vstupné dvere. Ide o uvítanie, ktoré vás už pred príchodom domov naladí na tú správnu atmosféru.

Overená klasika

K Vianociam jednoznačne patria vianočné venčeky z čečiny. Na okná, na stôl, na komodu... Náš interiér zdobia už od čias adventu, ale skvele dekorujú aj hlavné dvere do domu. Zelene je v zime prirodzene málo a takýto venček na terase vám okamžite vytvorí veselšiu atmosféru. Dozdobený guľami, stuhami, farebnými sklíčkami bude dokonalý. Potom už len stačí prejsť cez dvere domov, zacítiť vôňu živice a čerstvých vetvičiek a tram-ta-da-dá, máte vianočnú atmosféru na počkanie. Aj po ťažkom dni v práci. Pretože zdobenie verandy nie je len o susedoch, ale aj o tom, aby ste sa sami naladili na tie správne vibrácie.

 

S brmbolcami
S brmbolcami
Zdroj: living4media

Stromček nesmie chýbať

Je to taká stálica verandy. Môžete mať pekný ihličnan aj v črepníku na schodoch. Dokonca ak ste mali malé stromčeky pri dverách počas celého roka, stačí ich správne ozdobiť a sú pripravené na Vianoce. Vodotesná elektrika už nie je žiadny problém, ale ak ste sa rozhodli šetriť energiu, postačí aj pár gúľ. Najkrajšie je nerobiť zo stromčeka gýčovú záležitosť, postačí jeden, maximálne dva farebné odtiene ozdôb. Dekorácia tak bude pôsobiť nenútene a vkusne.

Ozdobte si schránku

Bez ohľadu na to, či ešte patríte k tradicionalistom, ktorí si vymieňajú počas Vianoc pohľadnice, alebo čakáte len na zásielku vianočnej reklamy, poštová schránka je ideálny priestor, trochu si zvianočniť verandu. Čečina, vianočné zvončeky, pár samolepiacich stužiek z plastu, ktoré vydržia aj zimu a hneď máte niečo iné ako všetci ostatní.

Svietniky

V tomto prípade platí, že čím väčšie, tým lepšie. Pokojne stavte aj na veľké konštrukcie svietnikov. A čo bude na nich vianočné? Výzdoba. Napríklad k sviečke doplníte do spodnej časti vianočné gule, alebo sklenené úlomky, ktoré sa vám vytvoria pri zdobení stromčeka. Použiť môžete množstvo ďalších dekoračných prvkov. Rozžiaria vašu verandu úplne novým svetlom.

Inšpirujte sa 17 nápadmi na adventné svietniky, ktoré vám prinesú domov sviatočnú atmosféru.
Inšpirujte sa 17 nápadmi na adventné svietniky, ktoré vám prinesú domov sviatočnú atmosféru.
Zdroj: pinterest.com/claudia.pl

Inovácie s guľami

Výhoda veľkých sklenených svietnikových skriniek je aj v tom, že nemusia skrývať len plamienok sviečky, ale dajú sa do nich zatvoriť aj ozdoby, ktoré nechcete, aby zničil sneh a dážď. Dajú sa vyplniť šiškami alebo pridať vianočné gule. Oblepiť sklo vianočnými motívmi.  Môžete ich umiestniť na schody, k dverám, na verandu, alebo aj priamo do predsiene. Vyzdobiť si takýmito dekoráciami aj vstup k domu je rozkošným riešením. Nezabudnite priložiť vetvičku a máte rýchlu, efektnú aj lacnú dekoráciu na svete.

autor:  Marcos
26.11. 2019 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44