15.5. 2015 7:00

Prichádza čas! Na záhradné hojdačky a hojdacie siete

15.5. 2015 7:00

Prichádza čas! Na záhradné hojdačky a hojdacie siete

Hojdačka je zdrojom skvelej zábavy, a preto by nemala chýbať v žiadnej záhrade. A neplatí, že je len pre deti, pretože hojdanie dokáže upokojiť po náročnom dni i dospelých. Stačí si vybrať.

Prichádza čas! Na záhradné hojdačky a hojdacie sietePre koho, čo

Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétny typ - hojdaciu sieť, kreslo alebo hojdačku, zvážte pre koho bude určená. Iné nároky majú mladí a iné starší ľudia. Dôležitým údajom je nosnosť, ktorá nemusí zodpovedať počtu osôb, pre ktoré je určená. Od toho sa odvíja veľkosť a tvar hojdačky. Pri výbere veľkosti myslite na to, že v závislosti od materiálu je v zimnom období potrebné hojdačku niekde uskladniť.

Kam s ňou?
Starostlivo vyberte vhodné miesto pre hojdačku. Malo by to byť niekde v závetrí, v polotieni. Vyčleňte pre ňu radšej viac miesta, aby ste sa pri jej používaní nemuseli obmedzovať. Spôsob umiestnenia závisí od konkrétneho typu. Zabudnite na búrlivé hojdanie, záhradné hojdačky sú určené skôr na príjemné pohojdávanie a relax.

Prichádza čas! Na záhradné hojdačky a hojdacie siete
Sieť
Hojdacia sieť je rozšíreným a príjemným typom hojdačky. Je dostupná v rôznych šírkach, dĺžkach. Chcete sieť pre jedného, dvoch alebo v XXL vyhotovení? Vyberať si môžete i z rôznych farieb a materiálov - siete z pevnej látky, nylonu alebo ručne tkané. Sieť jednoducho zavesíte medzi dva stromy, ale aj voľne v priestore, vďaka špeciálnemu stojanu. Stojan môže byť vyrobený z kovu alebo dreva. Výhodou kovového je väčšia odolnosť voči poveternostným vplyvom, a to, že v zimnom období sa dá zložiť a uskladniť.

Lavica
Pohodlnejšie na používanie sú hojdacie lavice. Okrem klasických kovových konštrukcií so sedacou časťou z umelých vlákien sú v kurze celodrevené masívne lavice alebo bezúdržbové plastové. Ich súčasťou sú nastaviteľné tienidlá proti slnku. Niektoré lavice sú uzatvárateľné s protihmyzovou sieťkou. Ak si chcete na lavici príležitostne poležať, vyberte si čo najširšie sedadlo a nezabudnite na polstrované vankúše.

Kreslo
V poslednom období sa hitom záhrad stáva hojdacie kreslo. Len ťažko odoláte tomu, aby ste si do neho nesadli. Na prvý pohľad vás zaujme svojím dizajnovým tvarom, najčastejšie v tvare vajíčka alebo lehátka s pridanou protislnečnou strieškou. Podľa štýlu záhrady si môžete vybrať kreslo s drevenou, hliníkovou alebo ratanovou konštrukciou. Zaujímavou verziou je „brazílske" látkové závesné kreslo.

Môže vás zaujímať: Načerpajte dostatok inšpirácie pre vašu okrasnú záhradu

Zdroj: radomír
15.5. 2015 7:00
Diskusia ()
Zdieľať článok