22.9. 2022 16:00

Predtým nuda, teraz dokonalá: Pozrite na túto premenu záhrady!

22.9. 2022 16:00

Predtým nuda, teraz dokonalá: Pozrite na túto premenu záhrady!

Foto: Atelier Flera

Ako hovorí záhradný architekt Ferdinand Leffler z Atelieru Flera, záhrady svojim majiteľom často neprinášajú toľko radosti a prospechu, koľko by mohli. Radí, ako to zmeniť a urobiť zo záhrady milované miesto.

Aké sú najčastejšie chyby, ktoré v záhradách stále opakujeme?

Chýb je niekoľko. Najzákladnejším prešľapom je však nekoncepčnosť - ľudia realizujú svoje záhrady po častiach, ale bez predchádzajúceho konceptu. Záhrada vo výsledku nepôsobí harmonicky a nebýva ani praktická. Často chýba trvalkové poschodie a stromy. Sú to práve stromy, ktoré vytvárajú pocit záhrady. Trvalky zas dodávajú záhrade celoročnú premenlivosť a každej "zelenej zóne" pocit zabývanosti a útulnosť. Zabúdame často podporiť aj výhľady z okien obývačky, aby nás malo z interiéru čo vytiahnuť von. Pred okná obývačky si postavíme vírivku a celý rok namiesto zelenej krásy pozeráme na umelohmotný kryt.

Dobre, teraz už viem, čo robím zle, ale neviem, ako to napraviť...

V takom prípade máte niekoľko možností. Začať študovať záhradnú architektúru, zavolať si domov záhradného architekta, alebo to skúsiť sami. V jednotlivých detailoch vám môžu pomôcť videotutoriály na internete, ale najdôležitejší je koncept.

Pozrite, ako dokázal premeniť záhradu v galérii článku >>>

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
22.9. 2022 16:00
Diskusia ()
Zdieľať článok