17.8. 2020 18:00

PRED a PO: Záhrada, ktorá sa úžasne premenila. Čo musela majiteľka spraviť?

PRED a PO: Záhrada, ktorá sa úžasne premenila. Čo musela majiteľka spraviť?

Foto: Michelle Adams

Mať vlastný dom je radosť, mať k nemu krásny exteriér ešte väčšia. K tomu, aby nás dvor či záhrada tešili, však treba prispieť vlastnou snahou a vonkajšok si zveľadiť. Napríklad ako majiteľka domu v americkom Michigane.

Mladá žena sa z rušného New Yorku presťahovala naspäť do rodného Michiganu, kde hľadala pokoj a samu seba. Našla krásny dvojposchodový dom, začala jeho premaľovaním na tmavú farbu a následne pokračovala v záhrade. Keďže si adoptovala malého psíka, trávila s ním množstvo času vonku a neupravené prostredie jej začalo prekážať. Potenciál bol veľký, takže sa pustila do renovácie.

Záhrada, ktorá pôsobila vyschnuto a bez života, dostala novú tvár. Majiteľka začala plením trávnika, pokračovala návrhom využitia priestoru a skončila pri krásnom rozdelenom sedení, chodníčkoch a kombinácii trávnika, štrku a zeminy. Odbornícii jej poradili, ako využiť slnečné svetlo a výsledok naozaj stojí za to. Jej mestská záhrada pri dome môže inšpirovať.

Záhrada sa nádherne premenila vďaka snahe majiteľky.
Záhrada sa nádherne premenila vďaka snahe majiteľky.
Zdroj: Marta Xochilt Perez

Sedenia na troch rôznych miestach odrážajú aktivity, aké chce mladá nadšenkyňa v záhrade vykonávať, ako však dodáva, možno vďaka tomu urobiť aj skvelú párty. Nezabudla na svojho psíka, ktorý má v plote vlastné dvere a v záhrade aj miesto na hrabanie. Exteriéru nechýba malý domček s potrebným náradím a tiež zavlažovanie, aby sa krása dvora stále udržiavala.

Pozrite si detaily prerobenej záhrady v galérii. Pokochajte sa alebo načerpajte nejakú inšpiráciu.  

autor:  Gabi
17.8. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44