24.8. 2020 6:00

Prečo je aloe vera dokonalý rodinný kvet: Oplatí sa vedieť!

Prečo je aloe vera dokonalý rodinný kvet: Oplatí sa vedieť!

Foto: iStockphoto

Premýšľate nad rastlinkou, ktorá by vám obohatila parapet, bola prínosom pre každého člena rodiny a ešte aj nepotrebovala veľa starostlivosti? Predstavujeme vám aloe vera. Kvet, ktorý ocení v byte každý.

Prečo aloe vera?

Dôvodov je viac. Je to asi najmenej náročná rastlina na svete po kaktusoch. Bez problémov vydrží, ak pôjdete na dovolenku, určite k nej nebude potrebné volať susedov na zalievanie. Je pekná a zaujímavá. Existuje viacero druhov a prakticky každá je iná, no všetky majú pozitívne vlastnosti. Ich listy sú plné dužiny, ktorá dokážu poraziť akné, opary a je skvelá aj pre posilnenie zdravia. Chuťovo si neprídete na svoje, ale organizmus v tomto prípade súhlasí s tým, že čo nie je chutné, je zdravé.

 

Pestovanie ako kaktus

V prírode sa ich vyskytuje približne 500 druhov aloe, ale všetky u nás dostupné druhy je možné pestovať priamo na parapete okna. Stačí vám hlina pre kaktusy a zalievanie tak trikrát do mesiaca, počas zimy pokojne aj dvakrát. Substrát pred zaliatím musí skutočne vyschnúť. Vtedy bude rastlina žiť a vo svojich listoch udrží aj dostatok vody aj práve spomenutých výživných látok. Ak chcete aloe používať aj na pokožku, rozhodne ho nehnojte. Celkovo táto rastlina nevyžaduje hnojenie, ak ju sem - tam presadíte a vymeníte jej zeminu, bohato to stačí.

Ich listy sú plné dužiny, ktorá dokážu poraziť akné, opary a je skvelá aj pre posilnenie zdravia.
Ich listy sú plné dužiny, ktorá dokážu poraziť akné, opary a je skvelá aj pre posilnenie zdravia.
Zdroj: archív

Musí byť na svetle

Aloe nie je prakticky náročné na nič, jediné čo vyžaduje, je dostatok svetla. Musí byť na čo najsvetlejšom mieste. Optimum je preň slnečné žiarenie aspoň desať hodín denne. Nepoškodí ju ani priame slnko.

Zdroj: marcos
24.8. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44