22.2. 2020 18:00

Polievajte svoj trávnik aj v zime: Dôvod vás prekvapí

Polievajte svoj trávnik aj v zime: Dôvod vás prekvapí

Aj vy ste patrili k ľuďom, ktorí si mysleli, že v zime budú mať od trávnika pokoj? Tak vám povieme, že ste sa poriadne mýlili...

Tak ako ste sa o svoj trávnik starali po celý zvyšok roka, bude si istú dávku pozornosti vyžadovať dokonca aj pod snehovou prikrývkou! Za vašu námahu sa vám však rozhodne odvďačí, preto neváhajte a na svoj trávnik nezabudnite ani v zimných mesiacoch.

Krásny trávnik je predovšetkým zdravý a pravidelne pestovaný. Ak nie je váš trávnik ukrytý pod vrstvou snehu a ľadu, mali by ste z neho pravidelne odstraňovať všetko napadané lístie, aby zbytočne nehnilo.

Je sneh horší?

Samozrejme, sneh ako taký nie je nepriateľom vášho trávnika, avšak pozor. Ťažký vlhký sneh môže uškodiť. Ak teda odhŕňate sneh, nevytvárajte ťažké veľké kopy na vašom trávniku, privodíte si snežnú pleseň. Sneh je potrebné rozhodiť v rovnomerných vrstvách. Pod veľkými kopami snehu sa totiž po jeho pomalom roztopení objavia holé miesta a vy budete musieť svoj trávnik nanovo vysádzať.

Polievajte svoj trávnik aj v zime: Dôvod vás prekvapí

 

A čo s mrazmi?

Zimné mrazy sú prirodzene potrebné. Avšak pamätajte, že by ste po zamrznutom trávniku nemali chodiť. Zamrznuté steblá trávy sú krehké a ľahko ich chôdzou polámete, rastlina tak bude poškodená. Keď môžete, nechajte počas mrazov trávnaté plochy odpočívať a nerobte na nich žiadne aktivity.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
22.2. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44