24.6. 2020 6:00

Pestujete izbovky správne? 5 vecí, ktoré netreba zanedbať

Pestujete izbovky správne? 5 vecí, ktoré netreba zanedbať

Foto: Esteban Cortez

Kúpiť si domov krásnu izbovku nie je žiadnym problémom. Na pohľad vyzerá perfektne, nájdete jej efektné miesto a dojem je dokonalý. Avšak nezabúdajte, že aby ste si túto radosť udržali, musíte sa o rastlinu dôkladne starať. Na čo dávať pozor?

1. Svetlo

Žiadne prekvapenie, že rastliny sú citlivé na svetlo. Dobre poznajte druh, ktorý ste si priniesli domov a podľa toho ju umiestnite. Ak má izbovka málo svetla v porovnaní so svojimi potrebami, nevyzerá zdravo. Má vyhnané stonky bez listov, listy sú svetlej až bielej farby, celkový výzor je neprirodzený. Ak je naopak svetla príliš, môže dochádzať k popáleninám, ktoré sa prejavujú hnedými škvrnami na listoch.

2. Voda

Opäť nič nové - izbové rastliny treba pravidelne zalievať. Napriek tomu, že to znie úplne banálne, ide o jednu z najčastejších chýb pri starostlivosti. Ak je vody príliš, rastlina je zvnútra premočená a odhnívajú jej korene. Navonok sa prejavuje zvädnutosťou - má totiž mäkké stonky a padnuté listy. Nedostatok vlahy sa na rastline podpisuje jej chradnutím, zhadzovaním listov a postupným sušením.  

autor:  Gabi
24.6. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44