Odborník radí, aký záhradný nábytok sa hodí do vašej záhrady: Inšpiruje sa!

Odborník radí, aký záhradný nábytok sa hodí do vašej záhrady: Inšpiruje sa!

Foto: prshots

Pribúdajúce teplejšie dni nás už lákajú na posedenie vonku a je teda najvyšší čas na výber nábytku do záhrady alebo na terasu či balkón. Aby ste sa rýchlejšie zorientovali v pestrej ponuke a zaobstarali ste si tie správne kúsky, prinášame vám užitočné rady a tipy.

Tak ako pri zariaďovaní domu, aj pri výbere záhradného nábytku by ste mali vychádzať zo štýlu záhrady. Podľa toho vyberajte vzhľad i materiál nábytku. Na záhradnom nábytku ale určite nešetrite, ak si vyberiete naozaj kvalitné kúsky, môžu vám vydržať aj na celý život.

Ing.arch Martin Bujna, Roomfactory.sk

Pri výbere záhradného nábytku treba klásť dôraz okrem jeho dizajnu, najmä na jeho trvácnosť, použitie odolných materiálov, či UV ochranu, vzhľadom na jeho umiestnenie v exteriéri. Keďže sa väčšinou jedná o sezónny nábytok, výhodné je, ak sú napríklad stoličky sťahovateľné, vďaka čomu ich ľahšie uskladníme v mimosezónnom období.
Nezanedbateľným faktorom je hmotnosť nábytku. Väčší nárok na jej riešenie nám kladú zákazníci bývajúci vo výškových budovách, ktorý sa obávajú o veternú záťaž. V takomto prípade odporúčame nábytok napríklad z eloxovaného hliníka, ktorý je ťažší, ako polypropylén.
Ak váš nový exteriérový nábytok disponuje od výroby UV ochranou, práve ste vyhrali, pretože aj po rokoch by vám mal ostať farbené stály, aj pri odvážnejších farebných odtieňoch.

Ing.arch Martin Bujna, Roomfactory.sk
Ing.arch Martin Bujna, Roomfactory.sk
Zdroj: prshots
autor:  Daniela Mýtna
31.3. 2023 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok