17.6. 2018 17:00

Nemáte v záhrade vhodnú pôdu na pestovanie dobrôt? Nevadí! Ide to aj inak!

17.6. 2018 17:00

Nemáte v záhrade vhodnú pôdu na pestovanie dobrôt? Nevadí! Ide to aj inak!

Foto: University of Maryland Extension

Pestovatelia začiatočníci, no aj tí pokročilí, pozor! Máme pre vás šikovný tip (nie len) do záhrady.

Ak ste fanúšikom záhradkárčenia a od byliniek na parapetnej doske ste sa pomaly dostali ku kvetinovým záhonom, či dokonca šťavnatej zelenine či ovociu, určite už veľmi dobre viete, akú dôležitú úlohu zohráva vhodný výber substrátu, do ktorého svoje rastlinky zasadíte. V prípade izbových rastlín, či tzv. balkónoviek je výber jednoznačný. Tu si môžete vybrať z množstvo ideálne namiešaných druhov substrátov z väčších či menších obchodných reťazcov, ktoré vašej zeleni ponúknu presne to, čo potrebujú. Ako je to však so záhradou, ktorá je síce plná pôdy, no nevyhovujúcej pestovaniu zeleniny a ovocia? Riešenie je jednoduché a veľmi efektné!

Pozrite si krásne balkóny našich čitateľov

Čo takto šťavnaté jahôdky?
Čo takto šťavnaté jahôdky?
Zdroj: themurmuringcottage.tumblr.com

Prečítajte si aj o tom, ako si dopodrobna naplánovať záhradu svojich snov

Dlhoročný trend pestovania v závesných kvetináčoch si obľúbili už naše staré mamy. Môžeme si tak skrášliť aj tie najmenšie panelákové balkóny a využiť aj priestor, ktorý máme nad hlavou. O tých najkrajších popínavkách a plazivkách sme vám už písali. Dnes sa však zameriame na chrumkavú, šťavnatú zeleninu.

Závesné kvetináče plné výživnej pôdy (ktorú si taktiež jednoducho zaobstaráte v ktoromkoľvek záhradkárstve) môžete využiť napríklad na pestovanie uhoriek, ktorým sa mimoriadne darí aj v tieni, čiže ak máte balkón otočený na sever, nemusíte sa báť neúspechu. Ďalej vyskúšajte zasadiť voňavé jahody, ktoré ale treba denne zalievať, radosť vám urobia aj cherry paradajky, hrášok alebo dokonca zdravý mangold plný vitamínov. 

autor:  Mária Ambrozová
17.6. 2018 17:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44