14.5. 2020 6:00

Na novú terasu nie sú peniaze? Tú starú si jednoducho premaľujte!

Na novú terasu nie sú peniaze? Tú starú si jednoducho premaľujte!

Stojíte na starej a podľa vás nepeknej terase, a uvažujete, odkiaľ vziať na novú? Máme dobrú správu. Možno to zďaleka nebude stáť veľa.

Hravé dekoratérky, sestry Elsie Larson a Emma Chapman, sa pod značkou A Beautiful Mess (Nádherný neporiadok) rozhodli skrášliť nudné betónové terasy tak, aby to majiteľov veľa nestálo. V zásade si poradili s minimálnymi investíciami a jednoduchým postupom, ktorý zvládnu aj tí domáci majstri, ktorí sa ešte iba zoznamujú s dekorovaním bývania.

Nemíňajte veľa a robte s tým, čo máte doma.
Nemíňajte veľa a robte s tým, čo máte doma.
Zdroj: A Beautiful Mess

V jednom prípade najprv celú plochu vymaľovali bielou farbou, po jej zaschnutí maliarskou páskou vyznačili šachovnicu, do ktorej vymaľovali čierne trojuholníky. Ak sa vám tento nápad zapáčil a chcete si ho doma vyskúšať, odporúčame celú plochu najprv dôkladne pozametať, vysprchovať a vykefovať cirokovým zmetákom, nechať vyschnúť a ešte pred farbením plochu natrieť penetračným náterom.

Stará terasa môže krásne ožiť.
Stará terasa môže krásne ožiť.
Zdroj: A Beautiful Mess

V druhom prípade si vybrali prácnejšiu, ale originálnejšiu techniku. Na betónovú terasu nakreslili koberec - pestrofarebnú mozaiku uprostred záhradného sedenia, ktorá na prvý pohľad skutočne vyzerá ako koberec, ktorý by sa hodil do modernej obývačky. Výber a zladenie farieb je o čosi náročnejšie než čierno-biely vzor v predchádzajúcom prípade, ale s trochou nadšenia a trpezlivosti bude výsledok oslňujúci. Už len zorganizovať záhradnú párty na oslavu dokončeného „projektu"!

Nechajte sa inšpirovať v galérii.

Zdroj: nonka
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
14.5. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44