10.5. 2020 15:00

Najštýlovejšia izbová rastlina: Figovník lýrovitolistý sa hodí všade

Najštýlovejšia izbová rastlina: Figovník lýrovitolistý sa hodí všade

Mohli by sme povedať, že záleží na vkuse každého človeka, akú izbovú rastlinu pokladá za najkrajšiu. Avšak pokiaľ ide o štýlovosť, máločo sa vyrovná figovníku s veľkými tuhými listami v tvare hrušky.

Možno je to veľkorysými, nádherne sýto zelenými listami, alebo ich pôsobivou veľkosťou a nezvyčajným tvarom, no figovník lýrovitolistý je bezpochyby jednou z najzaujímavejších izbových rastlín. Niekomu tvar listov zjavne pripomína lýru - z toho pramení aj jeho botanický názov ficus lyrata. No nám listy pripomenuli skôr pekne klenuté hrušky. Tak či onak, ak má rastlina prosperovať, treba sa o ňu vedieť postarať.

Nepreliať, ani nevysušiť

Táto rastlina bezpochyby vie urobiť dojem, ale len v prípade, že má listy: veľké, sýtozelené bez škvŕn, lesklé a najmä, ak neopadávajú. Figovník je dosť háklivý na zálievku - nemie sa ani preliať, ani nechať preschnúť. Kým sa teda naučíte určiť správne množstvo, nezaškodí investovať do samozavlažovacieho kvetináča a dávkovačom, alebo rastlinu postaviť do črepníka s odtokom a podmiskou, aby prebytočná voda mala kam odtekať.

Zdroj: nonka
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
10.5. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44