24.3. 2019 15:00

Nádherná záhrada so stodolou

24.3. 2019 15:00

Nádherná záhrada so stodolou

Martina so svojím manželom Martinom si kúpili starý dom a na rozdiel iných ľudí, skôr ako prerobili interiér sa pohrali so záhradou.

Nádherná záhrada so stodolou

Nádherná záhrada so stodolou

 

Pre dom s veľkou záhradou sa rozhodli hlavne preto, že chceli dopriať svojim deťom také pekné detstvo, aké mali oni. Obidvaja sú veľmi tvoriví Martinu baví dekorovanie a jej manželovi nerobí problém murovanie, práca s drevom, ani iné odborné práce, takže spolu dokážu vyrobiť úžasné veci.

Prečítajte si aj: Záhrada, ktorá zohreje

Raj na zemi

Zo záhrady dokázali vytvoriť raj na zemi, kde obklopení prírodou sa nielenže obaja venujú svojej profesii a vychovávajú svojho synčeka, ale v záhrade organizujú rôzne workshopy, svadby a veľké oslavy.

Prečítajte si aj: Záhrada v oblakoch

Aj vonku aj pod strechou

Aby mohli záhradu využívať počas celého roka a aj vtedy, keď počasie nepraje pobytu vonku, zrenovovali starú, oplechovanú a nevyužívanú stodolu, v ktorej vznikol priestor s úžasnou atmosférou.

Prečítajte si aj: Okrasná záhrada na jar

Výzdoba ako sa patrí

Dnu sa vmestí vyše 50 ľudí. Zo stropu visia krištáľové lustre a reťaze so žiarovkami, na bočné steny stodoly zavesila Martina záclony, ktoré nádherne vejú pri vetríku, stoly sú nadekorované a všade je množstvo živých kvetín a kríkov.

Nádherná záhrada so stodolou

 

Nikto nezablúdi

Hostia sem prichádzajú cez záhradu, pomedzi záhony kvetov, sošiek, lampášikov. Najviac je tu hortenzií a levandule, ktoré okolo seba šíria vôňu. Pri chodníčkoch sú porientačné tabule, ktoré nasmerujú každého na miesta, kam sa chce dostať.

Prečítajte si aj:  Zelená záhrada: Ako ju pekne zafarbiť?

Vlastnými rukami

Najcennejšie na všetkom je, že majitelia nechodili po obchodoch a nekupovali drahé veci, ale všetko si buď sami vyrobili, prerobili zo starého alebo objavili na burzách či pri kontajneroch. „Ľudia sa niekedy zbavujú takých krásnych vecí,“ povzdychla si Martina, ktorá by bez ručných prác nedokázala žiť.

Baví ju tvoriť

Všetko som robila sama, veľmi ma baví dekorovanie – dám zopár veci dokopy a spolu často lepšie ukážu ako keď sú samy. Mám radosť aj keď namaľujem hrdzavú konvicu či podkovičky, raz dva sa pod rukami zmenia na krásnu dekoráciu. Naučila som sa robiť aj s drôtom, pričom zas môžem vymýšľať a popustiť uzdu svojej fantázii.“

Bio jazierko na konci záhrady

Manželia žijú ekologicky a snažia sa byť príkladom aj pre ostatných. Na konci záhrady dokonca vybudovali bio jazierko. Martin pri ňom vybudoval drevenú terasu, kde sú lehátka a slnečníky, Martina zas dookola vysadila kvety.

Prečítajte si aj: Najkrajšia záhrada: Ako stvorená pre svadbu 

Celé leto sú vonku

Keďže v stodole je všetko potrebné, počas teplých dní rodinka trávi skoro celé dni vonku. V stodole je dokonca aj kovová posteľ, kde si môžu zdriemnuť. Hneď pri nej je krík s hortenziami, takže jeho vôňa oddych určite spríjemní.

Záhradná špajzička

Nesmieme zabudnúť spomenúť ani to, že Martina v záhrade okrem okrasných kríkov a kvetov, ktorými sa inšpirovala počas pobytu vo Francúzsku, pestuje takmer všetky bylinky, zeleninu, v záhrade sú aj ovocné stromy, takže o zdravé potraviny nemajú núdzu.

Inšpirujte sa aj v našej galérii

Pripravila: Daniela Mýtna, Foto: Martina Lukáčová

24.3. 2019 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44