19.4. 2021 12:00

Máte záhradu, ale aj deti? Na jednu vec určite nezabudnite...

Máte záhradu, ale aj deti? Na jednu vec určite nezabudnite...

Foto: Getty Images

Neustále sa hovorí o tom, že deti treba dostať od obrazoviek, ťahať ich čo najviac na vzduch a zamestnávať ich kreativitu. Ako to urobiť tak, aby ich to bavilo? Využite svoju záhradu! Zapojiť ich do prác alebo im vymyslieť vlastný "projekt", to je vec, ktorá zaujme batoľatá i deti školského veku.

Záhrada je ideálnym miestom na aktívne trávenie voľného času, a to pre celú rodinu. Využite, že ju máte, veď aj ostatné mesiace ukázali, že kus pôdy navyše vie výrazne zlepšiť kvalitu života. Ako sme už povedali - dostanete sa vďaka nemu na vzduch, máte zamestnané ruky i hlavu a tiež máte vlastné súkromie. Chopte sa atribútov vašej záhrady a nech je akokoľvek veľká, začleňte do jej využívania aj deti.

Existuje množstvo spôsobov, ako sa v záhrade zabaviť s deťmi a vyhnúť sa tomu, aby sa cítili do niečoho tlačené. Základom je neustále striedať aktivity, aby sa nenudili a neprestal ich tento pobyt na vzduchu zaujímať. Napríklad, ak sú vaše deti dosť staré, strávte dopoludnie záhradnou prácou a potom, čo sa ňou unavia, ich nechajte oddýchnuť v sieti, domčeku či pri spoločnom opekaní. Pripravte im malý športový deň, naučte ich, ako si postaviť skrýšu alebo s nimi hľadajte poklad.

Pestujte spoločne a nech si deti samy sadia.
Pestujte spoločne a nech si deti samy sadia.
Zdroj: Green Tones

Úžasným miestom pre najmenších sa môže stať nielen priestranná záhrada s množstvom možností, ale aj malý kúsok pozemku za domom. Záhrada obmedzenej veľkosti stále núka nápady na spoločné pestovanie a rýpanie sa v zemi - deťom nezabudnite kúpiť ich vlastné náradie, aby sa cítili užitočné. Zaujmú ich aj domy pre vtáčiky či hmyz, neodmietnu hry s vodou alebo vlastné kamienkové kráľovstvo.

Aktivitu v záhrade prispôsobte ich veku a naučte ich užívať si vonkjaší priestor na maximum. Inšpirujte sa našou galériou plnou nápadov, ako ich to bude baviť.

autor:  Gabi
19.4. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy