4.3. 2021 15:00

Konkurencia muškátom: Pestujte túto krásnu, farebnú a pomerne nenáročnú rastlinku

Konkurencia muškátom: Pestujte túto krásnu, farebnú a pomerne nenáročnú rastlinku

Foto: Profimedia

Túžite svoje bývanie skrášliť farebnou výsadbou? Ružové, červené i biele kvety begónie vždykvitnúcej tešia celé leto. Je to vďačná izbová aj balkónová rastlinka, ktorá hravo konkuruje populárnym muškátom.

Begónie kvitnú počas leta. Atraktívne kvety má najmä begónia hľuznatá, ale krásou nezaostáva ani begónia vždykvitnúca. Najmä listom zaujímavá begónia kráľovská poteší kvetom tiež. Úspech dosiahnete, keď ich vysadíte do klasického záhradníckeho substrátu na balkónové kvety. Plne uspokojíte ich nároky, keď si dáte záležať na drenážnej vrstve na dne nádoby. Hoci begónie prosperujú vo vlhkejšom prostredí, premokrenie im škodí. S výživou si extra starosti robiť nemusíte, ale dobre urobíte, ak ich na podporu kvitnutia prihnojíte raz za 14 dní hnojivom na kvitnúce rastliny.  S hnojivom to však neprežeňte, lebo rastliny ohrozíte, stanú sa ľahkou korisťou pre vošky.

Vo všeobecnosti týmto majestátnym rastlinám vyhovuje polotieň až tieň, lebo priame slnečné lúče im škodia. Preto sa najlepšie hodia na balkón orientovaný na sever, v prípade izbových druhov im vyhovuje svetlá miestnosť či parapet na sever orientovaného okna. Skôr sa im darí pri nižších teplotách, nakoľko letné horúčavy im nerobia dobre. Rovnako tak aj suchý vzduch. Samozrejmosťou dennej rutinnej starostlivosti by malo byť odstraňovanie odkvitnutých kvetom, čím podporíte tvorbu nových.

Kráse begóniových kvetov.
Kráse begóniových kvetov.
Zdroj: archív

 

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.3. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy