11.3. 2021 6:00

Izbové rastliny ako za socializmu: Sú späť a vyzerajú parádne!

Izbové rastliny ako za socializmu: Sú späť a vyzerajú parádne!

Foto: pinterest/Imke Leerink

Bývanie našich rodičov či starých rodičov zdobili okrem iného typické izbovky socializmu. Dnes sú späť v plnej kráse a v moderných interiéroch vyzerajú naozaj skvelo.

Okrem sušených zaprášených oranžových machoviek vo váze hore na kuchynskej linke a rezaných červených karafiátov s vetvičkami asparágusu zažívajú opätovný boom snáď všetky "staré" rastliny. Móda sa vracia a čo bolo na počiatku in, neskôr retro, je dnes in znova. Čo zdobilo socialistické byty najčastejšie a prečo sme niektoré lásky našich mám neznášali?

Sansevieria plants on table in modern room
Sansevieria plants on table in modern room
Zdroj: profimedia.sk

Svokrine jazyky

Mal ich doma každý. Boli nenáročné, darilo sa im na každom stanovisku a keď ich mama občas zabudla poliať, vôbec nič sa nestalo. Sansevieria bola súčasťou každej jednej školskej triedy. Keď bola menšia, tak na parapete školských okien a keď trošku povyrástla, tak ju presunuli do jedálne či na chodbu. Dnes sa do našich končín prepracovalo už viac odrôd. Od fľakatých, cez nízke odrody až po zapletané svokrine jazyky. Práve pre jednoduchý prístup a jej nenáročnosť je Sansevieria v posledných rokoch obľúbeným kúskom v bytoch.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
11.3. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok