25.9. 2020 12:00

FOTO Stromy v interiéri: Dojem, aký v domácnosti urobia, stojí za to!

FOTO Stromy v interiéri: Dojem, aký v domácnosti urobia, stojí za to!

Foto: apartmenttherapy.com

Izbové rastliny by doma nemali chýbať, nakoľko raz-dva dotvoria bývanie, ale čo by ste povedali na strom? Znie to možno prehnane a zbytočne komplikovane, ale opak je pravdou. Aj vy môžete v interiéri pestovať strom a stavte sa, že ohromí každého, kto ku vám príde!

Zeleň nielen dobre vyzerá, ale aj čistí vzduch, zlepšuje zdravie bývania či nás spája s prírodou, hoci sme medzi štyrmi stenami. Tak ako to platí na rastliny, tak to platí aj na stromy, ktoré všetko toto dokážu v ešte väčšej miere. Predsa len sú veľkosťou mohutnejšie ako bežné kvety v kvetináči. Odrôd stromov, ktoré môžu vo vnútri domácnosti prosperovať, je dostatočne veľa. Hodia sa do každého typu priestoru, pracujú s akýmikoľvek štýlom a starostlivosť o ne vôbec nie je taká náročná, ako sa môže zdať. Vybrali sme tie najkrajšie, ktoré vás môžu osloviť.

Figovník

Na úvodnom obrázku k článku vidíte figovník v jedálni. Konáre sa ťahajú do bokov a efektne sa vynímajú nad stolom, čo nahráva celkovému dojmu z miestnosti. Samozrejme, nie všetky figovníky rastú takto doširoka, ale výhodou je, že sa ich nemusia báť ani menej skúsení pestovatelia. Kým iné odrody figovníkov - zväčša s bujnejšími listami - vyžadujú starostlivosti viac, klasický strom menej. A pokojne zarodí ovocie aj v interiéri.

Šeflera stromovitá
Šeflera stromovitá
Zdroj: apartmenttherapy.com

Šeflera stromovitá

Tieto efektné stromy rastú pekne do výšky a listami pripomínajú rastliny z kvetináčov. Bohatý porast jasne zelených listov nie je náročné udržať, nakoľko nevyžadujú komplikovanú starostlivosť. Šefleru doma zvládnu aj začiatočníci. 

Ďalších 10 tipov na stromy do interiéru nájdete v GALÉRII.

autor:  Gabi
25.9. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44