20.2. 2020 9:00

Držte sa týchto trikov a váš balkón nebude vyzerať v zime ako škaredá pustatina!

Držte sa týchto trikov a váš balkón nebude vyzerať v zime ako škaredá pustatina!

Zimné obdobie ani zďaleka nemusí pôsobiť bezútešne. Veselý môže ostať aj váš balkón a krášliť vám pohľady z okna. Samozrejme, nie každá rastlinka sa na váš balkón - hoci aj zasklený hodí. Otázka je teda jasná. Čo so zimným balkónom?

Balkóny, ale aj terasy môžu byť v zime príjemným miestom, kde strávite čas na čerstvom vzduchu. Počas najchladnejších mesiacov ani zďaleka nemusia pôsobiť opustene alebo zanedbane. Ako ich teda využiť a ako sa o ne starať?

Aj počas zimných mesiacov tento priestor pravidelne upratujte. Dôležité je upratovať naviate lístie i iné znečistenie, predsa len jeseň a zima sú omnoho veternejšie. Po snežení určite odstráňte väčšie vrstvy snehu z rastlín i z konárikov, sneh ich totiž môže polámať alebo neprimerane zaťažiť. V zime pomáha aj zviazanie konárikov a dôsledná ochrana pred vetrom.

Už pred zimou by ste mali skontrolovať všetky nádoby a kvetináče, v ktorých sú rastliny zasadené. Kontrolujte dno (to môžete odizolovať vrstvou polystyrénu), ale aj steny nádob. Popraskané a poškodené nádoby totiž neizolujú dostatočne, rastlina je potom vystavená extrémnym teplotám, ktoré nemusí prežiť.

The first snow
The first snow
Zdroj: unsplash.com

 

Počas zimy môžete na svojom balkóne spraviť práce, ktoré v iných častiach roka nestíhate. Zrenovujte alebo obnovte popínaciu mrežu a vytiahnite oporné palice, hlavne ak sú z materiálov, ktoré sa rozkladajú alebo hnijú.

Pozornosť by ste mali venovať aj koreňom rastlín. Mrazy môžu spôsobiť, že sa korene vytiahnu nad úroveň zeminy a rastlina môže zahynúť. Preto rastlinky priebežne kontrolujte a korene opätovne zakryte.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
20.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44