11.1. 2020 6:00

Chcem si pestovať bylinky na balkóne po celý rok. Ako na to?

Chcem si pestovať bylinky na balkóne po celý rok. Ako na to?

Poznáte to. V obchode vidíte krásne zelené bylinky v črepníku, keď zrazu zbadáte tú cenu! No čo už, tie eurá by ste iste aj oželeli, ako na potvoru však každá rastlinka prinesená z obchodu neprežije ani týždeň! Vieme prečo i ako to vyriešiť!

Už sa vám stalo, že ste si priniesli sadené bylinky zo supermarketu a po pár dňoch rastlinka odumrela? Alebo dokonca nevyzerala dobre, už keď ste ju priniesli domov? Áno, tieto bylinky sú pestované na rýchlu konzumáciu po predaji a väčšina z nich presun neprežije. Ak máte chuť, kúpiť si zasadené bylinky, nakupujte (v tej správnej sezóne) u pestovateľov, ktorí ich zvyčajne ponúkajú na trhoviskách či vo svojich stánkoch, alebo záhradných centrách, či u iných špecialistov.

Ak už však máte doma svoje vlastné bylinky alebo sa chystáte vypestovať ich zo semienok (alebo odrezkov), hľadajte slnečné a stabilné miesto. Postačí aj parapet v takej miestnosti, ktorá má dostatok slnka po celý deň. So stabilnou vnútornou teplotou, denným svetlom a s dostatkom zalievania bude aj vaša malá bylinková záhradka potešením pre oko i chuťové poháriky.

Chcem si pestovať bylinky na balkóne po celý rok. Ako na to?
Zdroj: freshome.com

 

Čo pestovať?

Medzi veľmi vďačné rastlinky patrí bazalka. Je chutná ako čerstvá, tak i sušená a z rastliny využijete lístky. Zbierajte tie mladé a čerstvé v hornej časti. Ak necháte bazalku zakvitnúť, rastlinka sa vysemení a zvädne, preto kvety pred rozkvitnutím odstrihnite alebo odštipnite. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite sa do našej galérie a vyberte si bylinku, ktorú začnete pestovať u vás doma ako prvú!

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
11.1. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44