Aký povrch sa hodí na balkón? Vyberajte s rozvahou

Asi najčastejšie však stále mnohí siahajú po klasickej dlažbe. Na malú externú plochu akou zvyčajne balkón je, siahnite po veľkých dlaždiciach, vznikne tak menej škár, do ktorých sa vám môžu dostať nečistoty. Farbu špárovacej hmoty tiež voľte múdro, aby nepôsobila neustále zanesene. Inak je starostlivosť o mrazuvzdornú dlažbu jednoduchá, stačí pozametať a utrieť.  

V prírodnom duchu

Nie je krajší pocit ako vykročiť bosou nohou po pravej drevenej podlahe. Ak túžite presne po tomto na svojom balkóne, doprajte si eleganciu i pohodlie, počítajte však aj s náročnejšou starostlivosťou. Drevené povrchy majú svoje pozitíva i negatíva. Za viac peňazí si môžete dopriať odolné exotické dreviny, nezabudnite však, že aspoň raz do roka si budú vyžadovať ošetrenie.

Podlaha z drevoplastových dielov je položená za pár minút. Výhodou je aj jej nízka cena.
Podlaha z drevoplastových dielov je položená za pár minút. Výhodou je aj jej nízka cena.
Zdroj: alvhemmakleri

Lacnejšou alternatívou, ktorá poteší oči i peňaženku sú imitácie dreva z drevoplastových dielov. Vyskladáte si ich svojpomocne a v špecializovaných obchodoch dostanete na výber širokú paletu najrôznejších dizajnov. Tvoria dobrú izolačnú vrstvu a položiť ich môžete aj na pôvodnú podlahu.

Čo poviete na trávnik?

Samozrejme, nie ten skutočný, ale umelý. Zaujímavý nápad hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré sa môžu hrať na jemnom povrchu, pričom jeho položenie ani cena nepredstavujú záťaž. Ak sa vám zapáčil tento nápad, nezabudnite, že trávnikový povrch na balkóne bude potrebovať odvodnenie, inak vás po každom daždi bude čakať nemilé prekvapenie.

V našej galérii nájdete naozaj nádherné balkóny.

 

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.2. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44