4.2. 2020 18:00

Aký povrch sa hodí na balkón? Vyberajte s rozvahou

Aký povrch sa hodí na balkón? Vyberajte s rozvahou

Foto: Pinterest

Plánujete úpravy na svojom balkóne alebo lodžii? Ak áno, rozhodne by ste mali sklopiť svoj pohľad a venovať dostatok času vhodnému výberu podlahy do tejto vonkajšej časti vášho obydlia. Správna podlaha zmení totiž balkón na nepoznanie.

A nie je to len o estetike. Pri balkónových úpravách môžete úpravou podlahovej krytiny získať omnoho viac. Základným a najdôležitejším kritériom by mala byť bezpečnosť, preto sa vopred uistite, že vyberáte povrch, ktorý nie je šmykľavý a po ktorom sa vám bude chodiť bezpečne, teda že sa napríklad v slnečných dňoch príliš neprehrieva.

Aj panelákový balkón môže vyzerať pekne a zaujímavo. Podlahu na neho vyberajte podľa účelu.
Aj panelákový balkón môže vyzerať pekne a zaujímavo. Podlahu na neho vyberajte podľa účelu.
Zdroj: Pinterest

Nie je povrch ako povrch

V ponuke máme na výber mnoho materiálov, z ktorých povrch balkóna alebo lodžie môže byť. Niečo iné sa hodí rodine s deťmi, inú voľbu naopak spraví vášnivý pestovateľ rastlín a byliniek. Z čoho teda vyberať?

Či už je váš balkón krytý alebo je viac vystavený rozličným živlom, podlahová krytina, ktorú zvolíte by mala byť odolná, mrazuvzdorná a tiež protišmyková. Vopred zvážte, na akú svetovú stranu je balkón otočený a či nie je napríklad v lete vystavený dlhé hodiny priamemu slnečnému žiareniu. Iste by ste sa neradi popálili na rozhorúčenej dlažbe a ešte menej príjemné by bolo poškodenie podlahy vplyvom tepla či mrazu.

K týmto kritériám samozrejme treba pridať vaše estetické požiadavky. Našťastie, na trhu je toľko moderných materiálov v nekonečnom počte dizajnov, že si z nich správne vyberie skutočne každý. A z čoho vyberať?

Pri samotnom výbere iste budete brať ohľad i na cenu a samozrejme zložitosť či naopak jednoduchosť pokládky. Prvým krokom je vybaviť balkón vrstvou betónu, respektíve pri výmene podlahy na jeho opätovnú nivelizáciu. Ak máte radi vzhľad betónu, ostaňte pri ňom. Na dotyk je síce drsnejší, rozhodne však nemusí ostávať nudne šedý. Pokračovanie na 2. strane.

V našej galérii nájdete naozaj nádherné balkóny.

Klasická dlažba na lodžii má jednoduchú údržbu.
Klasická dlažba na lodžii má jednoduchú údržbu.
Zdroj: Robo Hubač
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.2. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44