29.2. 2020 6:00

4 tipy na najkrajšie zimné výlety: Tieto zasnežené záhrady musíte vidieť

4 tipy na najkrajšie zimné výlety: Tieto zasnežené záhrady musíte vidieť

Neseďte doma! Tieto záhrady sú ideálne na návštevu v zime. Ukážeme vám, že ide o miesta, ktoré sú najkrajšie pod pokrývkou snehu.

Prechádzka voňavou, kvitnúcou záhradou je jednou z radostí leta. No aj teraz, keď vonku mrzne, nie je dôvod čakať až do jari, aby ste sa poprechádzali v záhrade. Po celom svete sú parky a záhrady, ktoré sa môžu pochváliť ohromujúcimi prírodnými zobrazeniami a majú čo ponúknuť návštevníkom, od špeciálnych výstav až po prehliadky sezónnej flóry a fauny. Objavte 4 záhrady, ktoré by ste mali navštíviť jednoznačne v zime!

Ako z románu

Zima je ideálnym obdobím na návštevu tejto monumentálnej záhrady - Stowe v anglickom Buckinghamshire. Tú tvorí viac ako 250 akrov, ktoré je možné preskúmať spolu s jazerami, klasickými chrámami, s kamennými mostami, vinnými cestami a zalesnenými údoliami, ktoré vytvorili najväčšie osobnosti v dizajne a v architektúre záhrad. Na chvíľu sa tu budete cítiť ako v románe Jane Austenovej.

Poklad u susedov

Viedenské Versailles. Krásne a udržiavané záhrady v Schönbrunne usporiadané vo francúzskom štýle sú symfóniou farby v lete, no aj v zime žiaria kombináciou sivých a hnedých odtieňov. Sú nesmierne príťažlivé. Navyše, máme to len na skok, tak ak ste ich ešte nevideli, musíte to stihnúť túto zimu. Na Vianoce sa tam koná aj trh, takže ak si dáte varené víno, pri prechádzke záhradou nezamrznete.

4 tipy na najkrajšie zimné výlety: Tieto zasnežené záhrady musíte vidieť

 

Svetelné divadlo

Záhrada v anglickom Alnwicku je obrovským lákadlom pre turistov. Okrem prekrásnej záhrady si po zotmení môžete prezrieť skvelú svetelnú šou. Svetielka sú totiž všade. Ak teda ešte nie ste naladení na Vianoce alebo už prešli a vy si ich chcete pripomenúť, pohľad na túto záhradu to napraví. Je to skvost.

Zdroj: Ľudmila
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
29.2. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44