6.2. 2020 15:00

4 rastliny ideálne pre zábudlivcov: Prežijú aj váš nezáujem

4 rastliny ideálne pre zábudlivcov: Prežijú aj váš nezáujem

Prežijú bez pravidelného zalievania a ešte si budú aj pochvaľovať. Jednoducho, dokonalé kvety pre zábudlivcov!

Ak ste typ, ktorému spraví dobre pohľad na kvety doma, ale niečo také ako pravidelné polievanie každý deň či poctivá starostlivosť o kvety vám nič nehovoria, máme pre vás správnych zverencov na pestovanie.

Opuntia microdasys

Známa aj ako opuncia drobnoostná alebo ľudovo nazývaná aj králičie uši. Ide o kaktus, ktorý je veľmi obľúbený v domácnostiach, pretože na rozdiel od iných kaktusov, ktoré sú schopné po pár rokoch zaberať aj pol miestnosti, je pri tomto druhu raritou už aj metrový exemplár.

Navyše, má krásne až päťcentimetrové kvety. Pochádza z Mexika, a preto aj pestovanie je potrebné nastaviť v hesle menej je viac. Ak si spomeniete, prilejte trochu vodu. Omnoho radšej však bude na suchu ako s premočeným korienkom. Takže zábudlivosť jej vlastne bude prospievať.

4 rastliny ideálne pre zábudlivcov: Prežijú aj váš nezáujem
Zdroj: thespruce.com

 

Zamiokulkas

Krásna exotická rastlina pôvodom z Madagaskaru sa dá s celkom dobrým úspechom pestovať aj v našich zemepisných šírkach. Pritom jej stačí zabezpečiť sparťanské podmienky. Čím menej starostlivosti tejto rastlinke dáte, tým na tom bude vzrastom lepšie.

Platí, že zalievanie bude vyžadovať iba raz do týždňa, a to až vtedy, ak jej hlina úplne preschne. V zime nevyžaduje ani prihnojiť, počas leta stačí tak raz - dvakrát. Nie je náročná ani na svetlo. Pokiaľ nebude v úplnej tme alebo na priamom horúcom slnku, vydrží kdekoľvek. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite si v galérii, ako vyzerajú kvety, ktoré vydržia v podstate všetko.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
6.2. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44