28.3. 2021 18:00

25 FOTOnápadov pre úzke záhrady: Nenechajte sa obmedziť priestorom

25 FOTOnápadov pre úzke záhrady: Nenechajte sa obmedziť priestorom

Foto: cosetta zanobetti

Nie každá záhrada sa môže popýšiť desiatkami metrov štvorcových priestoru na naše pestovateľské sny. Avšak aj s malým priestorom sa dá čarovať. My vás dnes inšpirujeme.

Mať veľkú záhradu, kam sa zmestí krásne udržiavaný trávnik, niekoľko rozkvitnutých záhonov, kríky a stromy obsypané plodmi, to je snom každého pestovateľa. Ten správny nadšenec si však poradí aj s malým priestorom. A čo v špecifickej situácii, kedy je naša záhrada len úzkym pásom pozemku? Aj tu sa dá vyčarovať krásny priestor. Čítajte ďalej.

Vedľa domu či za domom?

Dôležitým aspektom toho, akým smerom sa bude vaša záhrada vyvíjať, je to, kde ju chcete vytvoriť. Ak máte niekoľko metrov vedúcich len popri obvodovej priečke domu a plote, ideálnym riešením bude pestovanie popínaviek. Tie totižto zachránia aj tie najmenšie (a najužšie) priestory a šetria cenné centimetre.

Inšpirujte sa.
Inšpirujte sa.
Zdroj: Woohome

Namiesto toho, aby ste záhradu brali čisto ako vodorovnú záležitosť, zamerajte sa na jej možnosti vo vertikálnej polohe. Zaujímavým riešením sú závesné kvetináče zavesené na plote či na fasáde domu, taktiež jednoduché skalky, či kaskádovitá výsadba v rôznych výškach.

Ak sa vašich pár metrov štvorcových nachádza za domom, tu je už miesta o čosi viac, avšak aj tu platí, že priestor na posedenie či hru vytvoríte najideálnejšie výsadbou po obvode záhrady. 

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
28.3. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok