29.1. 2019 22:32

Žime ekologicky: Toto je kuchynský riad zo zvyškov, ktoré vznikli pri výrobe špáradiel, wau!

29.1. 2019 22:32

Žime ekologicky: Toto je kuchynský riad zo zvyškov, ktoré vznikli pri výrobe špáradiel, wau!

Foto: unsplash.com

Voľba kuchynského riadu je nesmierne dôležitá, pretože v ňom pripravujeme svoje pokrmy. Siahnite po tých z prírodných materiálov. Sú dizajnové a zdravé, veď pozrite na tieto!

Chceli by ste používať kuchynské nádoby a riad na stolovanie, ktorý bude z prírodných materiálov, ktoré svojou výrobou nezaťažujú životné prostredie? Dá sa to!

Pozrite si aj: Chystáte sa maľovať či tapetovať? Pod maľovku alebo tapety dajte sadru!

Ekologická záťaž pre planétu

Koho by netešili všetky tie krásne misky, taniere a poháriky zo skla či z plastu, že? Čím ďalej tým viac sme však uvedomelí a vieme, že plast sa len veľmi obtiažne recykluje, že uvoľňuje do nášho jedla chemikálie a že ani výrobou skla veľmi planéte nepomôžeme. Je síce trvalo udržateľné, ale pri jeho výrobe sa spotrebuje veľa energie. Voľba by mala byť jasná - stolovanie a nádoby z prírodných materiálov.

Pozrite si aj: Ktorej dáte prednosť: Keramickej, porcelánovej či silikónovej forme na zapekanie?​

Drvený recyklovaný bambus

Poviete si: klčovať bambus len kvôli kuchynskému riadu je ekologický variant? Odpovedáme, že áno, je. Bambus je totiž najrýchlejšie rastúca rastlina na celom svete. Ak má podmienky, aké potrebuje, narastie niekoľko desiatok centimetrov za obyčajných 24 hodín! Je to teda materiál absolútne vhodný na výrub. Obnoví sa za jeden jediný deň.

Pozrite si aj: 5 tipov, ako znížiť vaše účty za plyn

Žime ekologicky: Toto je kuchynský riad zo zvyškov, ktoré vznikli pri výrobe špáradiel, wau!

Ako to vzniklo?

Výrobky EKOBO nie sú z plastu. Zozbierali odpadkový materiál (zvyšku bambusu), ktorý vznikol pri výrobe špáradiel. Takéto výrobky neobsahujú BPA, PVC, ftaláty, olovo a ani ortuť. Sú nielen ekologické, ale pre človeka aj zdravé. Predstavte si, že okrem kuchynského riadu vyrábajú z tohto materiálu aj kúpeľňové sety, riad pre deti či sady vhodné pri usporadúvaní osláv a párty.

Bambus je prírodný a obnoviteľný zdroj. Je šetrný a prospešný z ekologického aj zo sociálneho hľadiska. Dajte mu šancu!

V galérii si môžete pozrieť dizajn výrobkov z recykovaného drveného bambusu. Je to krása!

29.1. 2019 22:32
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44