31.3. 2013 8:00

Zariaďte si kúpeľňu vo vidieckom štýle

31.3. 2013 8:00

Zariaďte si kúpeľňu vo vidieckom štýle

Foto: archív

Nie každému musia lahodiť nové trendy v kúpeľňovom dizajne. Ak sa to týka aj vás, skúste pouvažovať nad kúpeľňou vo vidieckom štýle.

Výrobcovia sanitárnej keramiky myslia aj na vyznávačov starej dobrej klasiky. Na trhu nájdete bohatšiu ponuku produktov, ktorymi si vytvoríte vlastnú vidiecku idylku. Príznačné sú pre ne jemné farby, mäkké zaoblené tvary a rustikálne motívy. Takto zariadená kúpeľňa znesie veľa textílií a dekorácií, najmä z prírodných materiálov. Nevyhnutnou ingredienciou je prirodzené svetlo vytvárajúce malebnú atmosféru.

POKOJNE MIXUJTE!

Pri zariaďovaní sa nemusíte striktne držať historizujúcich tvarov. Ak sa na to cítite, pokojne do nej zakomponujte aj prvky moderného dizajnu. Nič nepokazíte armatúrami či sanitou jednoduchých tvarov, rovnako ako osvetľovacími telesami v čistých líniách. Opatrne však s pochromovanými doplnkami, radšej uprednostnite tie z dreva.

O ČOM JE VIDIECKA KÚPEĽŇA?

1. Okno.
Jeho nevyhnutnou súčasťou býva parapetná doska s  dekoráciami.

2. Dôležitú úlohu zohrávajú vhodne zvolené textílie.
Útulný dojem dotvárajú obrazy menších rozmerov, drobné predmety, svietniky, prútené košíky a hygienické potreby z prírodných materiálov.

3. Kachličky rustikálneho vzhĽadu.
Z farieb dominuje biela, no obľúbené sú aj jemné pastelové odtiene alebo sýte tmavé tóny. Veľké formáty sa kombinujú s menšími, nešetrí sa bohato zdobenými listelami. Veľmi štýlový je šachovnicový vzor.

4. Armatúry oblých tvarov.
Pokiaľ vám to priestor dovolí, doprajte si vaňu na nožičkách. Na dosiahnutie presvedčivejšieho efektu si zaobstarajte umývadlo pripomínajúce lavórik.

5. Drevo
Pre kúpeľňový nábytok je dominantným materiálom drevo, jeho odtieň je vždy zladený s celkovým vzhľadom kúpeľne.

31.3. 2013 8:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44