27.11. 2018 17:00

Výzdoba štedrovečerného stola 4x inak. Ktorá sa vám páči najviac?

27.11. 2018 17:00

Výzdoba štedrovečerného stola 4x inak. Ktorá sa vám páči najviac?

Foto: pixabay

Ak chcete tento rok zmeniť štýl prestierania vášho štedrovečerného stola, pozrite sa na tieto skvelé nápady!

Zdá sa vám, že je skoro hovoriť o štedrovečernom stole? Či si to chcete priznať, alebo nie, Vianoce sú už skoro tu a treba preto myslieť aj na to, ako na Štedrý večer prestrieť stôl. Bohato prestretý štedrovečerný stôl plný vianočného jedla, predsa neodmysliteľne patrí k Vianociam.

Príprave stola ale treba venovať mimoriadnu pozornosť. Je na vás, či každý rok použijete rovnaké dekorácie a udržiavate si tradíciu, alebo ste zástanca názoru, že dekorácia by mala byť každým rokom iná, výnimočná, originálna. Ak chcete tento rok zmeniť štýl, pozrite sa na tieto skvelé nápady!

Pozrite si aj: Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa "nezabili"?​

Prírodný nádych

Čoraz viac populárnejší štýl môžete využiť aj na Vianoce. Skúste počas zimnej prechádzky natrhať mach, vetvičky zo stromov, pozbierať šišky alebo kúpiť niečo v kvetinárstve. Doplníte to len bielymi taniermi, jednoduchým obrusom v zemitých fatrbách a máte šik vianočnú výzdobu.

Výzdoba štedrovečerného stola 4x inak. Ktorá sa vám páči najviac?

Klasická kombinácia

Zelená a červená, prípadne doplnená zlatou alebo striebornou. Je to určite kombinácia farieb, ktorá najviac vystihuje a pripomína Vianoce. Takže nie je vôbec gýčové ju použiť, ak to urobíte správne. Skúste zelený alebo červený obrus a servítky - ku zelenému červené a naopak. Môžete použiť nejaké ozdobené vetvičky a imelo či rôzne vianočné stuhy. Skúsiť môžete aj červenú osobitne, len s bielym obrusom, s taniermi a so striebornými príbormi.

Pozrite si aj: Porovnanie 2 bytov: Kto žije luxusnejšie? Americký minister financií alebo slovenský?​

Luxusné zlato

Aj zlatá je farbou Vianoc, väčšinou v kombinácii s už spomínanými zelenou a s červenou. Skúste však len zlatú. Zlaté doplnky, zlaté príbory, zlaté servítky, všetko to použite a doplňte len obyčajným bielym obrusom. Navodíte tým luxusný dojem.

Výzdoba štedrovečerného stola 4x inak. Ktorá sa vám páči najviac?

Zapojte ovocie

Skúsili ste už na dekorovanie stola použiť ovocie? Také to typické vianočné ovocie, ako sú pomaranče, mandarínky či jablká? Nezabúdajte ani na vlašské orechy, tie tiež neodmysliteľne patria k Vianociam. Skúste pomaranče napichať klinčekmi alebo k jablku stuhou priviazať škoricu, budete prekvapení, ako sviatočne to pôsobí s obyčajnou bielou a so striebornými príbormi. Nehovoriac o vôni, ktorú takto jednoducho vyčarujete a okrem výzdoby aj pocítite, ako voňajú Vianoce.

Pozrite si tipy na vianočnú výzdobu stola v našej galérii a nechajte sa inšpirovať.

27.11. 2018 17:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44