2.6. 2017 15:00

Vyrobte si sviečky: Je to ľahšie, než si myslíte!

2.6. 2017 15:00

Vyrobte si sviečky: Je to ľahšie, než si myslíte!

Sviečky tvoria atmosféru, dokresľujú príjemné prostredie a sú spestrením atmosféry. Aj z obyčajnej večere vedia spraviť romantické posedenie. A ako už tušíte, tie najlepšie a najkrajšie kúsky nekúpite, ale dokážete si ich ľahko vyrobiť. Poradíme vám.

Vyrobte si sviečky: Je to ľahšie, než si myslíte!

Mušličková
Každý si z dovolenky prinesie mnoho mušlí a potom nevieme čo s nimi. Parádne riešenie je napustiť ich roztaveným voskom, pridať knôt a máte prírodnú a krásnu sviečku, ktorá vám vždy pripomenie pekné letné spomienky. Môžete si ich rozložiť okolo vane v kúpeľni a enormne zvýšite pôžitok. Nie sú to veľké sviece, ale na jedno romantické kúpanie postačia. Ak sa vám nechce píliš hrať s prípravou, môžete napríklad do mušličky vložiť čajové sviece. Spravia vám rovnako vhodnú službu.

Vyrobte si aj vy: 30 veselých kľúčeniek, ktoré zvládnu aj začiatočníci

Farebné kombinácie
Stačí pekný sklenený pohár. V ďalšej nádobke rozvaríte vosk a pridáte farbivo. Všetko sa pekné spojí do jednoliatej masy. Knôt už len pripevníte na spodnú časť pohára a pri liatí horúceho vosku ho uchytíte na paličku, aby bol vyrovnaný a držal rovný tvar. Pridáte vosk a máte domácu, krásnu aj veľmi lacnú sviecu.

Vyrobte si sviečky: Je to ľahšie, než si myslíte!

Vyrobte si dizajnové mydlo: Je to ľahšie, než si myslíte!

Vonné sviečky
Tie z obchodu majú len jednu chybu. Neviete, čo v nich vlastne vonia. Ak si chcete spraviť prírodné a liečivé sviece, stavte na vosk, ktorý roztopíte a obohatíte o pár kvapiek prírodnej vonnej silice. Nalejete zmes do pohára a po zapálení bude všetko krásne voňať. Namiešate si intenzitu vône podľa potreby a hlavne viete, že ide o čisto prírodné zložky, ktoré majú aj pozitívne účinky.

Neporiadne koreničky: Urobte si v nich systém raz a navždy!

Skúste to s čokoládou
Na detskú párty potrebujete veselé sviece a jedny také si vyrobíte ak do vosku pridáte farebné čokoládové „konfety", ktoré sa pridávajú na koláče a torty. Parádna dekorácia, ktorá sa stane hitom oslavy.

Vyrobte si sviečky: Je to ľahšie, než si myslíte!

Pozor na vonné sviečky: Najmä, ak čakáte bábätko!

Čerstvé bylinky
Alternatívou k vonným olejom sú aj čerstvé bylinky v sviečke. Pri horení rozvoňajú priestor ako tradičné kadidlo a zaujímavo vyzerajú aj vsadené v sviečke. Prípadne jemným povrázkom môžete bylinku dekorovať aj na vonkajšiu stranu a máte super darček, alebo efektnú dekoráciu aj pred tým, ako sa rozhorí plameň.

Víkendová párty v záhrade: Oživte si ju malými radosťami

Zaujímavé tvary
Výhodou hand - made sviečok je ich flexibilita. Sviečku tak môžete spraviť do šálky k čaju o piatej, alebo napríklad do hrnčeka na oslavu narodením. Môžete využiť malý kvetináč a prakticky každý nehorľavý materiál.

Zdroj: marcos zdroj foto: diys
2.6. 2017 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44