3.2. 2020 21:00

Vyrobte si lacné kvetináče: Odpadnete, čo všetko sa dá použiť

3.2. 21:00

Vyrobte si lacné kvetináče: Odpadnete, čo všetko sa dá použiť

Foto: Pinterest

Kvetináč môže byť luxusným a drahým doplnkom, ale aj veľmi lacným riešením. Ani v druhom prípade to nemusí znamenať, že pôjde o devalváciu interiéru. Práve naopak. Kreativita sa často cení viac, ako schopnosť draho nakupovať.

Domáca recyklácia

Obzrite sa okolo seba. Na to, aby sme recyklovali mnoho odpadu nepotrebujeme drahé technológie, ani triedený zber. Kvetináč je dokonalým príkladom domácej recyklácie. Napríklad nájdete staré diskety? Stačí ich 5, aby ste si spravili pekný kvetináč na sukuletny. Podobne môžete použiť staré kazety, alebo kúsky CD nosičov. Možností je mnoho.

Nádobky z plastov

Na kvetináč môžete použiť prakticky akýkoľvek plastový obal.  Stačí do neho iba navŕtať dierky a je hotový. Prípadne stojí za to obal oblepiť, alebo pomaľovať podľa gusta. Plastu je okolo nás mnoho a takéto kvetináče sa hodia napríklad na pestovanie rastlín, ktoré sa rýchlo množia, ako napríklad aloe. V takomto prevedení sa nemusíte báť kvietok niekomu aj darovať. Okrem rastlinky dostane aj vyrobený originál od vás.

Z PET fliaš si vyrobte takých originálny črepník na kvety.
Z PET fliaš si vyrobte takých originálny črepník na kvety.
Zdroj: Dekorpa

Staré riady

Na kvetináče môžete použiť staré misky a niekedy aj rozbitú jedálenskú súpravy. Pretože to, čo sa už nehodí na servírovanie, dobre poslúži na parapete, alebo v záhrade. V takýchto črepníkoch je lepšie pestovať suchomilné rastliny a zalievať ich čo najmenej, pretože z takéhoto črepníka nemá prebytok vody kam uniknúť.

Kus prírody

Našli ste v lese peň? Pokojne si ho môžete zobrať na záhradu a nasadiť doň kvety. Stačí ho vydlabať, vyčistiť a na niekoľko rokov bude peň skvelým kvetináčom, ktorý je navyše absolútne prírodný. Vďaka tomu poskytne rastlinke aj potrebné živiny. Pokračovanie na 2. strane.

V našej galérii nájdete fakt zlaté kúsky kvetináčov, pozrite si!

autor:  Marcos
3.2. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44