14.4. 2019 8:00

Vyrábajte si doplnky a dekorácie vďaka tejto veci!

14.4. 2019 8:00

Vyrábajte si doplnky a dekorácie vďaka tejto veci!

Ak ste už videli sochy z paverpolu a myslíte si, že by ste niečo také nikdy nedokázali urobiť, ste na omyle. Paverpol je úžasný materiál, s ktorým si vytvarujete čokoľvek, čo si len dokážete predstaviť.

Podpora manžela

Lektorka Eva našla paverpol na výstave v Holandsku, odkiaľ pochádza aj jej manžel. Keď z neho vyrobila prvú sošku, bol prekvapený jej tvorivosťou. Na Slovensku už vtedy prevádzkovala atelér Exupéry a rozhodla sa urobiť prvý workshop.

Ten bol taký úspešný, že sa tejto technike začala venovať viac a dnes je výhradným dovozcom paverpolu a doplnkových materiálov pre celú Východnú Európu a Rakúsko a grécko. Robí kurzy, na ktoré chodia ľudia aj zo zahraničia a v lete  organizuje umelecké ateliéry pre det

 

Vyrábajte si doplnky a dekorácie vďaka tejto veci!
Zdroj: Bety Netri

 

Čo si môžete vyrobiť:

Z paverpolu si môžete vyrobiť sochy rôznych veľkostí, 3D obrazy, domčeky z krabíc, šperky, ozdobu na krabičky, kníh, zdobenie bábik, šiat...

Viac sa dočítate na: Sprchovacie kúty: Kreativita nespí 

Unikátna vlastnosť

Unikátnou vlastnosťou textilného tužidla Paverpol je jeho rýchle schnutie vďala čomu sa dá ľahko tvarovať a lepiť na „kostru". Tá môže byť z drôtu, alobalu, polystyrénu, plastu, kartónu a iných materiálov.

„Veľmi dobre ju poznajú aj modelári, ktorí z nej vyrábajú kopce do krajinky pre vláčiky. Dá sa nahradiť inými materiálmi, ale tie nie sú také dobré lebo dlho schnú." prezradila nám Eva.

Bude vás zaujímať: Pracovňa, kde porastie vaša kreativita

Ide sa na to!

Asistentka pre nás pripravila základ z kúska pórobetónovej tvárnice do ktorej ponapichovala drôty. Na tie sme „navliekli" rolky z kuchynských utierok, ku ktorým sme prilepili odliatky hlavičky.

Aj my sme stuhli

A potom začala tá najzaujímavejšia časť. Staré zvyšky látok sme namáčali do paverpolu a tvarovali telá. Kto chcel vytvoriť farebnú sošku, pridal trochu práškovej farby, ale aj hotové dielo sa dá vymaľovať akrylovými farbami.

Šaty z paverpolu po zaschnutí vyzerali ako imitácia kože. No a keď sme postavičky ozdobili krajkami a šperkami, stuhli sme od prekvapenia, aké boli krásne.

 

Vyrábajte si doplnky a dekorácie vďaka tejto veci!
Zdroj: Bety Netri

 

Hamšík z paverpolu

Aj futbalista Marek Hamšík má v záhrade svoju sochu z paverpolu, ktorú urobila Katja Kleinová.

Smelé plány

Paverpol každému učaroval hneď od začiatku. Ivona, ktorá bola už na viacerých kurzoch povedala, že bude u nej určite na prvej priečke obľúbenosti, Alenka, Martina, Radka a Evka si hneď po skončení nakúpili materiál a rôzne polotovary na kurzy, ktoré plánujú robiť v rôznych kútoch Slovenska a Anna už plánuje urobiť podobný kurz vo Viedni.

Čítajte viac na: Zelenina ako dekorácia: Takto úraduje kreativita

 

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

Zdroj: daniela
14.4. 2019 8:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44