31.8. 2020 6:00

Vylepšite svoje OKNÁ: Nápady, ktoré zmenia vzhľad izby aj výhľad

31.8. 6:00

Vylepšite svoje OKNÁ: Nápady, ktoré zmenia vzhľad izby aj výhľad

Foto: archív

Kedysi sa na okno zavesili závesy a bolo vybavené. Nie, že by to bolo zlé riešenie, ale dnes existuje omnoho viac možností, ako si výhľad z okna vylepšiť, spraviť lepším a zároveň aj samotná izba dostane sviežejší nádych. Smelo, niet sa čoho báť, kreativita v domácnosti je dobrý nápad.

Organické tienidlá

Sú super napríklad do zimnej záhrady, alebo do vášho kútika na relax, kde si dáte hojdacie kreslo, prípadne sieť. Tu sa oplatí zatieniť okná roletkami z bambusu, šúpolia, alebo ratanu. Povoliť slnku vojsť iba na toľko, ako vám je príjemné. Navyše takáto dekorácia veľmi spríjemní pobyt v miestnosti a aj niečo tak protiprírodné ako plastové okno bude zrazu vyzerať vyladenejšie a ekologickejšie.

Kvety? Prečo nie

Na parapetnej doske sú viac menej samozrejmosťou, ale čo tak preniesť ich aj na rolety? Textílie je možné potlačiť na akýkoľvek spôsob a prírodné motívy vrátane kvetov a listov perfektne ozdobia celé okno. Je to akýsi symbol prírodnej scenérie, ktorý vás čaká aj za oblokom. Ak sú správne kvety zladené s celkom, bude to radosť byť v miestnosti.

Kreativita v domácnosti je dobrý nápad.
Kreativita v domácnosti je dobrý nápad.
Zdroj: archív

Vysoké závesy

Pôsobia noblesne a stávajú sa súčasťou výzdoby samotnej miestnosti. Vysoké závesy sú od stropu až po podlahu. Tým pádom okamžite dominujú priestoru. Hodia sa do väčších izieb a tam, kde ich krása vynikne. Pretože ak sú zakryté šelom postele alebo stolíkom, voľte radšej iné zdobenie. Vysoké závesy sú krásne a okno akoby bolo oblečené.

Zdroj: marcos
31.8. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44