31.10. 2019 22:00

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

31.10. 2019 22:00

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

Jeseň sa podpisuje na našej psychike a nie vždy príjemne. Je chladno, skoro sa stmieva, musíme sa teplejšie a viac obliekať, čo nás zdržuje. Čím by sme si mohli zlepšiť náladu?

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

Nielen zimomravé osoby ocenia doma dobrú deku. Hodí sa do každej domácnosti a využijete ju pri mnohých príležitostiach. Večer pri televízore alebo keď si chcete poobede len tak zdriemnuť. Dobrá deka by prosto mala byť po ruke. Ktorá je však tá správna? Viete si vybrať zo širokej ponuky?

Pozrite si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Mať po ruke dobrú deku je na nezaplatenie! Nielen keď máte zimomravú chvíľku. Deka poslúži ako dobrá podložka na sedenie, môžete sa do nej zabaliť a driemať počas nudných reklám. Je skladná a neraz môže byť dobrým spoločníkom aj na cesty. A verte nám, ak si ju obľúbite, bude vás sprevádzať dlhé roky.

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

 

Ako však vyberať deky, keď ich je v ponuke toľko? Je skutočne pravdou, že ponuka je viac než bohatá. Inú deku budete vyberať pre svoje bábätko, po inej rozmerovo i zložením siahnete, keď budete vyberať novú deku pre svoju babičku na Vianoce. Takže, ako na to?

Ostatní práve čítajú: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Rozmery deky by mali zodpovedať účelu, na ktorý ju budete používať. Pre bábätko môžete mať deky menších rozmerov od 70x70 cm, po prikrývku s rozmerom okolo 120 cm. Takáto deka dobre poslúži aj v predškolskom veku, hlavne ak si ju dieťa zamiluje. Väčšie deky sú vhodné na zakrývanie v chladných dňoch pre dospelých a skutočne rozmernou dekou či prikrývkou môžete zakryť napríklad manželskú posteľ.

Kliknite si aj na: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Náš tip: Deky určené na špeciálne účely môžu mať aj iné tvary. Napríklad tzv. televízna deka, ktorá má rukávy a príjemne zohrieva celé telo.

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

 

Materiál zaváži

Aby však deka správne plnila svoju funkciu, dôležité bude jej zloženie. O mnohom napovie aj cena deky, zabúdať by ste však nemali ani na spôsob údržby. Mala by sa dať bez problémov prať, a to bez poškodenia.

Prečítajte si aj: 4 triky, vďaka ktorým bude vaša stará kúpeľňa vyzerať draho a luxusne

K absolútnej klasike patria deky z ovčieho rúna. Ide o prírodný materiál s vynikajúcimi vlastnosťami. Zaujímavosťou je, že v zime hreje a v lete chladí. Pot odvádza od tela a hneď odparuje. Môžu ho používať alergici a je vhodná aj pod vaše bábätko.

Mohlo by vás zaujímať aj: Na TEJTO veci, ktorá je vo vašej kúpeľni, je milión baktérií! Ako často ju vymieňate?

A čo tkané deky?

Áno, sú klasikou, ktorá bola kedysi takmer v každej domácnosti. Tieto deky majú krátke chlpy a príjemne hrejú. Obsahujú rôzne množstvo bavlny v kombinácii s ďalšou zmesou materiálov.

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

 

Z moderných materiálov

K nim patria napríklad mikrovlákno a mikroflanel. Dodajú vám jemnosť a hrejivosť, zároveň sú však tieto deky veľmi ľahké a ľahko skladovateľné, napríklad aj na cestách. Mikrovlákno príjemne zohrieva a výrobcovia ho často miešajú s ďalšími doplnkovými materiálmi. Mikroflanel poskytuje jemnosť, hebkosť i lesk. Navyše sa vďaka krátkemu vlasu nežmolkuje.

Kliknite si aj na: Viete, čo dokáže veľké zrkadlo v kúpeľni?

Ako sa starať správne o deku

Mimo sezóny deku „zazimujte". Operte ju a nechajte voľne vyschnúť na dobre vetranom mieste, aby nepáchla a bola úplne vysušená. Následne ju odložte do skrine či boxu na bielizeň. Aj pri častom používaní ju nezabudnite pravidelne preprať. I keď na sebe nemá viditeľné fľaky, zachytáva prach i pot, preto v pravidelných intervaloch potrebuje osvieženie.

Prečítajte si aj: Bidet či len klasické WC? Odpoveďou je sprchovacie WC

Pustite do toho elektrinu!

Hľadáte extra teplo? Je vám stále zima alebo chcete potešiť seniora vo svojom okolí? Výbornou voľbou môže byť elektrická deka. Rýchlo zahreje celé telo pri prechladnutíalebo efektívne zahrieva večne studené časti tela, akými sú nohy a ruky. V tomto prípade nejde o klasickú textíliu, ale vlastne o spotrebič, preto sa dôkladne oboznámte s návodom a s odporúčaniami výrobcu, inak nesprávnym používaním môžete deku rýchlo poškodiť.

Vďaka tomuto doplnku bude pre vás jeseň farebná, teplá a príjemná: Máte ho?

 

Spravte si radosť

Vlastnú deku si tiež môžete ušiť na štýl patchworku alebo si ju uháčkovať. Takýto projekt môže predstavovať zaujímavú výzvu, pri ktorej sa mnoho naučíte a aj sa zabavíte. Navyše bude perfektným darčekom pre milovanú osobu či nového člena rodiny.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké rôzne štýlové deky existujú. Nebudete si vedieť vybrať!

Zdroj: agáta
31.10. 2019 22:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44