8.6. 2020 15:00

Úžasné nápady na dekorácie z máp: Vyrobíte si ich aj sami

8.6. 15:00

Úžasné nápady na dekorácie z máp: Vyrobíte si ich aj sami

Foto: archív NMH

Cestovanie je vynikajúci koníček. Nie každý sa mu však môže venovať tak často, ako by chcel. Tak prečo si nepriniesť kúsok sveta priamo domov? Mapa ako interiérová dekorácia je naozaj pôsobivá.

Objavte svoj svet

Zdobenie interiéru mapami má svoju tradíciu. Našli sa napríklad mozaikové dlaždice ešte z čias starovekého Ríma, ktoré detailné zobrazujú mestá a regióny. A ešte do 19. storočia bola zarámovaná mapa alebo glóbus súčasťou každej kancelárie a domácnosti. Dizajnéri teda nadviazali na túto líniu a prinášajú ich späť do interiéru. Mapa ako dekorácia upúta nielen na prvý pohľad, ale láka na detailné preskúmanie. Zapadne do každého štýlu a miestnosti, len si stačí vybrať ten správny typ.

Estetická a praktická

Primárnou funkciou máp je poskytovať informácie o svete. Existujú rôzne druhy máp - geografické, politické, turistické, topografické, námorné. Na mapách nemusia byť vyobrazené len svetadiely, štáty, pohoria, mestá, ale aj vesmírne planéty. Veľmi dekoratívne sú historické mapy s pôvodnými latinskými názvami, ktoré „voňajú" dobrodružstvom a tajomnom.

Zdroj: radomír
8.6. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44