30.4. 2018 17:00

Tvoríme so Soňou: Drevený podnos

30.4. 2018 17:00

Tvoríme so Soňou: Drevený podnos

Foto: Soňa Višňovská

Vraví sa, že raňajky sú základ dňa. A keď sú nielen chutné a výživné, ale aj pekne naservírované, naladia vás dobrou náladou na celý prichádzajúci deň.

Drevený podnos využijete pri raňajkách na terase či v posteli, no poslúži aj ako dekorácia či miesto na odloženie rôznych drobností. Dekoračná kriedová farba, ktorá je použitá v postupe, je po zaschnutí krásne mäkká a jemná.

Na jej aplikáciu je vhodný tupovací štetec, ktorý po nanesení farby nezanecháva stopy. Ak by ste však chceli vytvoriť jemnú štruktúru, dosiahnete ju práve použitím klasického štetinového štetca. Na výrobu vám postačí len pár vecí a môžete ísť na to.

Potrebujete:

  • drevený podnos
  • dekoračnú, kriedovú farbu
  • štetec
  • ceruzku s gumou
  •  pečiatky
  •  papierovú lepiacu pásku

Postup:

  1. Vybranou farbou natrite plochu podnosu. Taktiež hrany, bočné vnútorné aj vonkajšie steny. Počkajte, kým farba úplne zaschne.
  2.  V tomto kroku si vezmite ceruzku s gumou, jej koniec ponorte do farby a následne otláčajte. Plochu vyplňte niekoľkými bodkami, nechajte zaschnúť a máte hotovo.

Využiť môžete aj papierovú lepiacu pásku. Ohraničte ňou ľubovoľnú plochu a vzniknutý priestor vymaľujte. Po vyschnutí pásku odlepte, a získate ostré prechody medzi farbami. Alternatívou sú pečiatky, ktoré jednoducho vyrobíte z machovej gumy a pevného podkladu.

30.4. 2018 17:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44