9.4. 2019 1:00

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

9.4. 1:00

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

Veľkonočné dekorovanie nemusí mať každý doma rovnaké a už vonkoncom tieto ozdôbky nemusíte len kupovať!

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

Od Veľkej noci nás delí pár týždňov, a to je čas, kedy treba myslieť nielen na jarné upratovanie, ale napríklad aj na veľkonočné ozdoby. Niekto slávi sviatky jari naozaj intenzívne, iný len tak sporadicky, ale nejaké tie ozdoby na dvere sa určite zídu.

Prečítajte si aj: Pás obkladačiek: Pozrite sa, ako senzačne ozvláštni kúpeľňu

A nemusia byť iba kupované. Práve naopak, ručne vyrobené sú krajšie, originálnejšie a samozrejme aj lacnejšie.

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

 

Prvé jarné trsy

Hovoríme o zelených vetvičkách, ktoré si v prírode zaobstaráte skutočne v hojnosti. Ich výhodou je, že sú zelené, pekné, živé a tvárne. Je to úplne iná práca ako s ihličím počas zimy. Môžete ich tvarovať nielen do venčekov, ale aj do tvarov zvierat - malého zajka, ktorého môžete dozdobiť aj papierovými dekoráciami. Vhodný nielen na vonkajšie dvere, ale aj na vnútorné obohatenie interiéru.

Prečítajte si aj: Ako by mala vyzerať moderná kúpeľňa v 21. storočí? Pozrite sa na to!

Prvé jarné kvety

Už pomaly vykukávajú v tráve a aj na stromoch a kríkoch. Pár lupienkov a hlavičiek prírode neublíži, ak ich odtrhnete a osadíte do zeleného venčeka. Stačí jednoduchý motív. Vezmete halúzky, vypletiete ich do zeleného venčeka ako do korbáča a prilepíte pomocou lepidla jarné kvety.

Prečítajte si aj: Uterák v kúpeľni je nechutný nehygienický zlozvyk: Pozrite si modernú náhradu (VIDEO)

Je síce pravda, že nemajú dlhú životnosť, no ak ich namiesto uvädnutia aj jemne zasušíte, budú skutočne čarovné a vydržia počas celej Veľkej noci.

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

 

Inšpirácie priamo z lúky

Nie všetky kvety môžete nájsť na začiatku jari len tak na lúke, ale stačí zájsť do kvetinárstva. Lúčne kytice sú dnes trendy a niekedy nájdete v predajni s kvetmi od zaujímavých tráv, po pekné rozvité kvietky naozaj takmer všetko, čo môžete použiť na živý veľkonočný veniec.

Prečítajte si aj: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Príbeh takýchto dekorácií sa môže začínať nalepovaním kvetov a rastliniek z jarnej garderóby na polystyrénové venčeky alebo na pestré prírodné siete z halúzok. Veľkosti ani kombináciám sa medze nekladú. Kvetinárstvo sa môže stať cestou k vašej originálnej výzdobe.

Prečítajte si aj: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Prúty v hlavnej úlohe

Vyberte sa do prírody a skúste si z nej len tak vziať to, čo vás inšpiruje. Môžu to byť bahniatka, zlatý dážď, lieska, čokoľvek vás osloví. Vezmite si pár vetvičiek a pospájajte ich na seba do venčeka.

 
TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov

 

Vďaka tomu si môžete spraviť zelené „vavrínové" vence alebo napríklad žiarivé korunky zlatého dažďa. Potom už len pridáte kraslice a Veľká noc je tu.

Nahliadnite do našej GALÉRIE a inšpirujte sa skvostnými veľkonočnými dekoráciami.

Zdroj: marcos
9.4. 2019 1:00
Diskusia  ()
Diskusia
44