2.10. 2019 2:00

TOP 4 nápady na jesenné dekorácie, ktoré nájdete vonku

2.10. 2:00

TOP 4 nápady na jesenné dekorácie, ktoré nájdete vonku

Vytvárať si do domácnosti jesenné dekorácie môže byť skutočne tvorivým relaxom. Poradíme vám ako na to.

TOP 4 nápady na jesenné dekorácie, ktoré nájdete vonku

S novou sezónou si môžete dopriať aj nové vlastnoručne pripravené dekorácie do celej domácnosti. Vytvoriť ich môžete doslova z materiálov darovaných prírodou. Poďte si s nami preniesť farebnú jeseň priamo od obývačky.

Pozrite si aj: Chceli by ste bývať v barndomíniu? Ide o nový štýl bývania, pre ktorý by ste sa upísali aj diablovi!

Jeseň a babie leto sú ideálnymi chvíľami na tvorbu rozmanitých dekorácií pre vašu domácnosť. Môžete ich pozbierať vo svojej záhrade, na prechádzkach okolím a, prirodzene, zakúpiť aj na trhovisku. Vaša nová výzdoba však skutočne nemusí byť drahá.

TOP 4 nápady na jesenné dekorácie, ktoré nájdete vonku
Zdroj: unsplash.com

 

Sušíme krásu

Áno, teraz je ten čas, aby ste usušili všetky krásne objavy, ktoré ste si priniesli z vonku. Vylisujte ešte posledné lúčne kvety, ktoré nájdete, nazbierajte gaštany, žalude, lístie. Ideálne, ak použijete tradičné metódy, teda medzi listami ťažších kníh. Tieto svoje poklady následne prichyťte na list papiera a zarámujte alebo použite ako základ pre obraz. Môžete ich využiť aj do jesenného blahoželania či len tak do karty pre radosť.

Pozrite si aj: Ošumelé a tuctové vodovodné batérie sú OUT: Pozrite na tieto 3D nádhery

Spravte si veniec

Nebude to až také zložité. Potrebovať budete suché prútie z vŕby, to je základ venca. Na neho pridávajte jesenné plody, napríklad lieskové orechy, mochyňové kvety, suché obilné klasy či šúľky kukurice alebo trnky.

Pozrite si aj: TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?

Kytice z klasov

Základom je obilný snop. Postavte ho do vyššej a širšej vázy či nádoby a pomedzi klasy vkladajte levanduľu, vetvičky, sušené kvety či iné ozdoby. Obilné snopy je možné aj zapletať podobne ako vrkoče vlasov. Opäť do nich možno vpletať rôzne rastliny, napríklad rozvoňanú levanduľu alebo stužky.

TOP 4 nápady na jesenné dekorácie, ktoré nájdete vonku
Zdroj: unsplash.com

 

Náš tip: Vence aj iné dekorácie zdobte sušeným ovocím nakrájaným na plátky. Jablká, hrušky a k nim sušené makovice - ideálna kombinácia! Svoje krásne výtvory fixujte priehľadným lakom a uskladnite na suchom mieste.

Pozrite si aj: Radi sa pozeráte na pekné veci? Toto je 9 tipov na najlepšie jesenné výlety

Milujete tekvice a tekvičky?

Nemusíte ich nutne iba vyrezávať. Krásnu atmosféru vytvorí aj zaujímavá tekvička umiestnená na okne. Nezabudnite, že okrem typických oranžových existujú v mnohých farebných kombináciách, tvaroch a veľkostiach.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII. Je nadupatá super výtvormi!

Zdroj: agáta
2.10. 2019 2:00
Diskusia  ()
Diskusia
44