11.1. 2019 18:30

Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

11.1. 18:30

Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

Veci, ktorými sa obklopujeme, a ktoré vypĺňajú náš príbytok, nás jasne definujú a charakterizujú. Na to, aby ste zistili, kto v skutočnosti ste, teda nepotrebujete žiadny horoskop.

Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

Doplnok, o ktorom bude reč, sú obrusy. Okrem toho, že sú stále IN, ponúkajú odpoveď na otázku, kto ste. Vraj gazdinky, ktoré majú na svojich stoloch obrusy, vložili srdce do svojho domova a urobia všetko preto, aby bola ich rodina šťastná. Je pre nich na prvom mieste teplo domova a rodinní príslušníci.

Prečítajte si aj: Jeho stavby majú nálepku hnusný gýč, ale aj nadčasové a unikátne: Čo hovoríte vy?

Ak uprednostňujete "holé" stoly, inklinujete ku karierizmu, a ak aj máte rodinu, prácu ste kvôli nej neodsunuli. Práve naopak - snažíte sa stíhať obe naraz.

Používate ich alebo máte pocit, že niečo tak staromódne ako biely obrus by ste na svoj stôl nikdy nedali? Nuda, však? Omyl - ak nemáte radi štýl vašej starkej, nájdite si vlastný. A váš stôl už nikdy nebude pôsobiť stroho a neútulne. Pretože štýlové obrusy sú stále IN!

Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

 

Ešte sme vás nenadchli? Obrusy nepatria iba do reštaurácií či na nudnú rodinnú oslavu sedemdesiatky tety Marty. Môžu byť krásnym a štýlovým doplnkom vášho jedálenského stola či celej kuchyne. Prečo?

Prečítajte si aj: Toto sú NAJdizajnovejšie budovy planéty! Získali celosvetový obdiv: Získajú aj váš?

Chce to zmenu

Jednoduchým položením obrusu na stôl úplne zmeníte atmosféru miestnosti. Veď to poznáte - žiarivá biela na slávnostné príležitosti či svadbu, zlaté detaily či lesklý vzor dodajú patričný pátos, alebo ste dostali chuť na taliansku kuchyňu? Tak to určite prestrite na červeno-biele káro. Áno, aj bez slov bude každý stravník hneď vedieť, aká kuchyňa sa dnes podáva.

Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

 

Výmenou obrusu navodíte tú správnu atmosféru, ale zároveň poskytujte ochranu svojmu stolu. Tá môže byť vítaná najmä, ak očakávate viac hostí pri stole alebo máte menšie deti.

Náš tip: Ak potrebujete väčšiu ochranu, dajte pod látkový obrus klasický obrus z PVC, kúpite ho v každej tradičnej drogérii či v domácich potrebách. Neraz sú ich dizajny dosť divoké, ako ochrana však poslúžia vynikajúco. Ak vám presvitá vzor cez svetlý obrus, obráťte ho na opačnú stranu.

Prečítajte si aj: Ako mať Vianoce po celý rok? S týmto vynálezom to bude hračka!

Vzorovaný alebo jednofarebný

Obrus nemusí byť na prvý pohľad výrazný. Zaujať môže štruktúrou alebo výšivkou, dokonca aj v rovnakom odtieni. Luxusný dojem dosiahnete s látkami, ktoré majú lesklé spracovanie alebo votkané zlaté či strieborné nite.

Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

 

Obrus nemusí zakrývať celý stôl - zaujímavo vyzerajú minimalistické „behúne", ktoré umiestnite cez prostriedok stola, či už po dlhšej, alebo kratšej strane.

Vrstvite

Nemusí byť len jeden. Skúste vytvárať farebné kontrasty pomocou viacerých obrusov. Zakryte celý stôl bežným obrusom a prekryte diagonálne menším, napríklad štvorcovým. Alebo doplňte už spomínaným behúňom.

Prečítajte si aj: Túžite po bezpečnosti, ale nechcete sa stále zamykať? Potrebujete túto vec!

A čo čipka?

Nebojte sa jej. Či už je staručká po vašej babke, alebo vyšla z vašich šikovných rúk. Aj čipkované obrusy môžu byť skutočne cool. Alebo môžete skúsiť rôzne techniky počnúc háčkovaním až po paličkovanie. Budete mať doma skutočne originálny kúsok!

Garantujeme vám, že si v našej galérii nájdete obrus svojich snov!

Zdroj: agáta
11.1. 2019 18:30
Diskusia  ()
Diskusia
44