26.10. 2019 3:00

Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

26.10. 2019 3:00

Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

Patria motivačné citáty do interiéru?

Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

Určite áno! Slová majú obrovskú silu, najmä tie pozitívne. Vedia nabudiť, posúvať k lepším výkonom, vyčariť úsmev na tvári, upokojiť... Motivácia nám pomáha pri rozhodovaní i konaní, dáva nám silu, určuje smer, akým sa máme vydať. Citáty velikánov, ľudové a iné múdrosti alebo vaše vlastné slovné „barličky" preto nesmú v interiéri chýbať. Budete ich mať na očiach celé dni a vášmu domovu vtisnú pečať originality.

Pozrite si aj: Návrhári vybrali trend pre rok 2020: Víťazom sa stal nádherný vzor s názvom paisley

Niečo ako tetovanie

Ľudia si nechávajú okrem obrázkov tetovať aj rôzne nápisy, ktoré odzrkadľujú ich postoje, životné krédo alebo názor. A rovnako fungujú motivačné citáty v interiéri. Bez toho, aby sa ihla dotkla vašej kože, môžete prezentovať svoje názory a myšlienky. Motivačné nápisy majú rôzne podoby a záleží na vás, čo si vyberiete - obrazy, samolepky, vankúše, poháre či sviečky.

Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

 

Do you speak English?

Mnohí ľudia siahajú po anglických textoch, čo pri súčasnej úrovni znalosti jazyka určite nepredstavuje problém. Motivačná sila textu je však oveľa účinnejšia, keď ho vstrebávate v rodnom jazyku. A určite je to vhodnejšie, ak chcete, aby textu rozumeli aj ostatní, ktorí nie sú tak jazykovo zdatní ako vy.

Ostatní práve čítajú: Top farby tejto zimy podľa dizajnérov: Týmto PIATIM sa určite nevyhýbajte

Fotografie s citátom alebo samolepky

Motivačné texty môžu mať podobu plagátov, kde ich dopĺňajú tematicky výstižné fotografie. Budú ešte krajšie, ak ich zarámujete. Samolepky môžete lepiť priamo na stenu, prispôsobia sa i malým nerovnostiam. Môžete ich však nalepiť aj na drevené dvere alebo zrkadlo. Text nemusí byť iba čierny, farbu si môžete vybrať. Praktické je, že samolepky sa dajú jednoducho odlepiť.

Prečítajte si aj: Správny výber zrkadla vyšperkuje váš interiér: Pozrite sa na tieto nádherné kúsky

Urob si sám

Obrázok s dôležitým posolstvom si dokážete vytvoriť vlastnými rukami. Ak ste v obchode nenašli, čo hľadáte, kúpte si maliarske plátno v ráme. Sami rozhodnete, aké slová na neho napíšete, určíte si farbu i štýl písma. Ak máte odvahu, múdre slová môžete napísať priamo na stenu, nábytok alebo zrkadlo. Odporúčame si najprv predpísať text ceruzkou, aby ste skorigovali prípadné nedokonalosti.

Tak si to raz a navždy vyjasnime: Patria motivačné citáty do interiéru?

 

To správne miesto

Myslite na to, že motivačný text je estetický doplnok, preto pri jeho tvorbe používajte ozdobnejšie písmo, typy písma striedajte a pokojne ho doplňte obrázkom alebo symbolom. Rovnako dôležité je umiestnenie citátu. Keď chcete, aby mal čo najväčší účinok, mali by ste ho mať na očiach. Môže vás vítať hneď po príchode domov, kraľovať nad sedačkou i jedálenským stolom alebo vám na neho môže padnúť zrak ráno po zobudení.

Inšpirujte sa motivačnými citátmi v našej GALÉRII. Vybrali sme pre vás len tie najkrajšie!

Zdroj: radomír
26.10. 2019 3:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44