24.1. 2019 13:43

Už ste videli kuchyňu, ktorá vyzerá ako vysekaná z ľadu? Tak pozerajte!

24.1. 2019 13:43

Už ste videli kuchyňu, ktorá vyzerá ako vysekaná z ľadu? Tak pozerajte!

Foto: houzz.com

Ak máte už plné zuby tradičných kuchýň a chcete mať takú, ktorá bude vynikať medzi ostatnými, potom je táto svetová novinka niečo pre vás.

Kuchynský ostrov s kovovými vláknami

Určite ste už pri hľadaní inšpirácie narazili na internete alebo v časopise o bývaní na niečo, čo vás zaujalo. Prívlastok zaujímavé charakterizuje aj túto kuchyňu, v ktorej kraľuje priestranný kuchynský ostrov. Priam magicky priťahuje pohľad a pôsobí veľmi luxusne. Ale z čoho je?

Prečítajte si aj: Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?​

Vesmírny vzhľad

Kuchynský ostrov vyzerá ako masívny blok ľadu alebo kryštálu. Ale pravda je oveľa jednoduchšia. Je obložený panelmi z akrylátového skla, v ktorom je zaliata kovová tkanina. Krásu kovu zvýrazňuje pridané LED osvetlenie až máte pocit, že drôt vnútri doslova tancuje. Od ostrova sa odráža svetlo, čo vyvoláva intenzívny dojem hĺbky. Kovové vlákno je prepletené vo vlnách a slučkách a je plasticky sformované, čo pri pohľade zblízka vytvára nádherný efekt.

Prečítajte si aj: Myslíte si, že sú moderné minimalistické novostavby? Omyl, teraz fičí TOTO​

O čo ide?

Akrylátové sklo je odolný materiál, ktorý si dizajnovo rozumie nielen s kovovou tkaninou. Okrem kovu sa totiž do neho zalievajú i ďalšie materiály, napríklad textília, úlomky kameňa či perie. Akrylát môže byť priezračný alebo jemne tónovaný.

Už ste videli kuchyňu, ktorá vyzerá ako vysekaná z ľadu? Tak pozerajte!

Prečítajte si aj: Pár posadnutný cestovaním si zariadil svoj dom takto: Inšpirujete sa?

Samozrejme, že vložené materiály najlepšie vyniknú v priezračnom akryláte. Používajú sa rôzne druhy kovov v podobe vlákien alebo pilín, ktoré sú krásne aj vďaka svojej rôznorodej farebnosti. Okrem medenej, zlatej, striebornej si môžete vybrať červenú, hnedú či modrú.

Už ste videli kuchyňu, ktorá vyzerá ako vysekaná z ľadu? Tak pozerajte!

Nielen v kuchyni

Panely z akrylátového skla majú široké uplatnenie nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Dizajnéri radi využívajú akrylátové sklo pri návrhoch interiérov pre jeho netradičný vzhľad, ale aj odolnosť. Jeho použitie v kuchyni je úplne v poriadku, keďže ide o zdraviu neškodný a hygienický materiál. Panely sa vyrábajú v štandardných rozmeroch 2100 x 700 mm, 2000 x 1000 mm a 1950 x 1150 mm a v rôznych hrúbkach (8, 10, 12, 15 alebo 18 mm).

Pozrite si v galérii, ako vyzerá kuchynský ostrovček z tohto vesmírneho materiálu.

autor:  Radomír
24.1. 2019 13:43
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44