23.5. 2019 17:15

Renovácia malej kúpeľne: Táto zmena vám vyrazí dych

23.5. 2019 17:15

Renovácia malej kúpeľne: Táto zmena vám vyrazí dych

Vieme, že "prerábky" milujete rovnako my a na tejto si zgustnete ešte viac. Veď pozerajte!

Renovácia malej kúpeľne: Táto zmena vám vyrazí dych

Ako na to? Z ktorej strany? Kde pridať miesto, kde ubrať zo steny? Ako nastaviť správny koncept farieb, skriniek a podlahy? To všetko sú otázky, ktoré rieši každý, kto sa postaví do stredu malej kúpeľne a sníva svoj sen o renovácii. A inšpirácií na tomto rázcestí nie je nikdy dosť. Jedna z nich sa možno hodí aj vám.

Pozrite si aj: Vďaka novým záclonám a závesom bude vaša kuchyňa ako nová

Stará a nevýrazná

Taká je každá kúpeľňa pred obdobím renovácie. Každý potrebuje iné sviežejšie farby, nové materiály aj usporiadanie. Ako však rozdeliť nový priestor v starých múroch? Všetko sa dá aj jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať.

Renovácia malej kúpeľne: Táto zmena vám vyrazí dych

 

Aj vyblednutá a nemoderná kúpeľňa môže byť krásnou a dokonca opticky väčšou vďaka kombinácii moderných farieb a materiálov. Tak ako to bolo pri jednej kúpeľni, ktorá disponovala tmavými farbami v kombinácii s bielou. Vaňou s predelom a skrinkami postavenými na zemi. Nová kúpeľňa sa zmenila na nepoznanie.

Pozrite si aj: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Vaňa preč

Prvou hlavnou zmenou v kúpeľni bolo vytlačenie vane z priestoru a jej nahradenie sprchovým kútom. A to nie hocijakým, ale bez vaničky. Bezbariérový vstup opticky otvoril kúpeľňu a rovnaká farba kachličiek v sprchovom kúte, ako aj na podlahe kúpeľne, spravila z malého priestoru hotové letisko. Tam, kde bola predtým zábrana vane, je už len čistý voľný priestor. Miestnosti to umožnilo voľne dýchať.

Pozrite si aj: Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Závesné umývadlo

Je známe, že práve ťažké predmety opticky zahlcujú priestor. Ak nie sú ukotvené do zeme, všetko je akési ľahšie a priestrannejšie. Tak je to aj pri závesnom toaletnom stolíku. Dominuje mu tmavšia farba a štruktúra dreva, ktoré v malom priestore vytvorí na počkanie príjemne útulné vibrácie.

Renovácia malej kúpeľne: Táto zmena vám vyrazí dych

 

Toaleta, ktorá pasuje

Dnes už nemusíte siahať iba po štandardnej toalete, ale môžete ju využiť tak, aby ste ju osadili do priestoru, kde bude sedieť o niečo viac ergonomicky ako v minulosti. Vtedy stratíte pocit, že ste sanitu do kúpeľne natlačili, ale bude pôsobiť ešte aj esteticky.

Pozrite si aj: Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

Vzory nahradili dekor

V novej kúpeľni krásne geometricky zdobená podlaha nahradila potrebu mať v miestnosti príliš veľa kúpeľňových doplnkov. Nie je v nej teda nič zbytočné a môžete si takto vyčistiť priestor a zároveň ho ozdobiť.

Pozrite si aj: Viete si predstaviť mentolovú kuchyňu?

Nezabudnite na zeleň

V súčasnosti je zeleň v kúpeľni to pravé orechové. Prinesie estetiku, živosť, správne farby. Neváhajte s jej použitím. Pritom nie je až tak podstatné, či ide o dekorácie živé, alebo tie, ktoré len vyzerajú ako živé. Aj zeleň patrí do zrenovovanej kúpeľne.

Pozrite si túto čarovnú renováciu v našej GALÉRII. Nájdete tam aj ďalšie vydarené prerábky!

Zdroj: marcos
23.5. 2019 17:15
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44