16.4. 2019 19:00

Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!

16.4. 19:00

Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!

Rekonštrukcia kúpeľne je dosť otravná vec. Je hlučná, náročná, obmedzujúca a v neposlednom rade aj finančne náročná. Ako si ju zjednodušiť a zároveň ušetriť?

Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!

Už sa tešíte na svoj nový sprchový kút? Určite bude vyzerať vynikajúco, avšak okrem dizajnovej stránky je potrebné pred jeho výberom a inštaláciou vyriešiť niekoľko dôležitých bodov. Ktoré to sú? Poďte sa s nami na ne pozrieť.

Ostatní práve čítajú: Dizajnér tvrdí: Je jedno, akú máte kuchyňu: Hodia sa vám tam biele kachličky

Otázkou číslo jeden bude, či ste už niekedy mali sprchový kút, alebo ste doteraz vždy používali len vaňu - na kúpanie i na sprchovanie. Ak totiž nemáte doterajšie skúsenosti s používaním (a s údržbou) sprchového kúta, môže vás pár faktov časom celom nepríjemne prekvapiť.

Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!
Zdroj: canva

 

Bod prvý: Rozmery

Pohodlný sprchový kút môžete mať aj v malej kúpeľni, či už inštaláciou sprchovej búdky, alebo vybudovaním klasického sprchového kútu. Rozmery by mal mať dostatočné aj pre pohyb plnoštíhlej osoby, pri umývaní potrebuje človek zaujať rôzne polohy.

Ostatní práve čítajú: Deväť spôsobov ako zmeniť steny bez maľovania

Zabúdať by ste nemali ani na výnimočné situácie akými sú tehotenstvo (áno, bruško dokáže poriadne zmeniť pohyblivosť) alebo zranenie, či choroba, ktoré vás môžu obmedziť na pohyblivosti.

Ostatní práve čítajú: 5 faktov, ktoré vás presvedčia, že odkryté trámy v dome či v byte sú viac než len romantika

Tu je dobré si položiť úprimne otázku, či vám pri sprchovaní vždy vyhovuje státie, napríklad pri holení nôh, či po náročnom dni. Možnosť posadiť sa aj v sprchovom kúte môže byť príjemným riešením pre vaše dieťa, ale aj pre staršieho člena rodiny.

Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!
Zdroj: unsplash.com

 

S vaničkou či bez?

Sprchová vanička s hĺbkou 30 cm vám poskytne jednoduchý spôsob, ako okúpať a zároveň zabaviť vaše deti bez nutnosti mať v kúpeľni plnohodnotnú vaňu. Môže byť príjemným kompromisom aj pre domáce zvieratko, ktoré musíte denne umývať. Naopak, sprchový kút bez vaničky, napríklad s odtokom priamo v podlahe, bude príjemnejší pre každého s obmedzenou pohyblivosťou.

Ostatní práve čítajú: Krb v panelákovej obývačke znie ako sen: Ukážeme vám, že sa to dá!

Bod druhý: Steny

Mechanizmus otvárania a zatvárania sprchového kúta si rozhodne odskúšajte skôr, ako ho budete inštalovať. Pohybuje sa jednoducho a prirodzene? Budú ho bezpečne vedieť používať aj vaše deti? Nemá priveľa výčnelkov či drážok, ktoré sa vám budú ťažko čistiť?

Ostatní práve čítajú: Vieme, prečo je váš sused zdravší a šťastnejší ako vy: Môže za to veľkosť tejto veci u vás doma!

Nezabudnite sa opýtať predajcu aj na náhradné diely a ktoré časti sprchového kúta zákazníci reklamujú najčastejšie. Dôležitým parametrom je aj odhadovaná životnosť.

Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!
Zdroj: unsplash.com

 

A čo dovnútra?

Jednou z dôležitých otázok je odkladací priestor na kozmetické prípravky i na rôzne pomôcky. Je praktické mať ich po ruke hneď v sprche, zároveň by ste ich mali mať umiestnené mimo priameho prúdu vody.

Ostatní práve čítajú: Chcete si doma užívať romantiku vidieka? Stačí, ak urobíte toto!

Jednou z možností sú police vopred zabudované do stien, môžu tvoriť zaujímavý doplnok sprchového kúta alebo použijete niektorý zo závesných systémov. Pri tých kovových nezabúdajte, že časom pod vplyvom vlhkého a mokrého prostredia začnú zrejme korodovať. Mali by sa dať tiež jednoducho čistiť, napríklad aj od vodného kameňa.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, aké štýlové môžu byť sprchové kúty a prerobené kúpeľne!

Zdroj: agáta
16.4. 2019 19:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44