13.12. 2016 5:00

Premena obývačky: Z bežnej je skvelá!

13.12. 2016 5:00

Premena obývačky: Z bežnej je skvelá!

Obývačka, do ktorej vás zavedieme, mala všetky predpoklady stať sa skvelou - mala dosť svetla, biele steny, pohodlnú sedačku a málo nábytku. Chýbala jej však dekoratérka.

Premena obývačky: Z bežnej je skvelá!

Našťastie, majiteľka sa dokázala odpútať od sentimentu, ktorý nám niekedy bráni zbaviť sa vecí, ktoré miestnosti neprospievajú. Niekedy sa totiž stáva, že trpíme selektívnou slepotou - určité kusy nábytku vlastníme už tak dlho - alebo k nim prechovávame nemiestne sentimentálne city - až jednoducho nevidíme, ako veľmi sa do miestnosti nehodia.

Premena obývačky: Z bežnej je skvelá!


Najlepším spôsobom, ako zistiť, čo je v obývačke „zle", je zavolať si dostatočne úprimných priateľov. Môžu sa mýliť - a ich názor by nemal byť písmom svätým, no je možné, že budú mať aj prá zaujímavých postrehov, ktoré stoja za zamyslenie.

Neuveriteľná premena pivnice: Je z nej tvorivý raj pre domácu pani

V prípade tejto obývačky to bola jej nevyváženosť. Sedačka sa nerozumne „pozelala" do steny, napriek tomu, že v izbe bolo okno s krásnym výhľadom. Nie je príjemnejšie pozerať sa na upokojujúce knísanie stromov, než „čumieť" na televízor? Ako sa ukázalo, už takáto nepatrná zmena - ako je premiestnenie sedačky, výrazne zlepšila komunikáciu medzi partnermi aj hosťami. Keďže televízor nebol rovno oproti sediacim, mohli sa viac venovať skutočnému rozhovoru. A keď si majiteľka chcela pozrieť zaujímavý TV program, mohla sa posadiť do pohodlného kresla.

Premena obývačky: Z bežnej je skvelá!


Ďalšou zmenou bola investícia do knižnice so skrinkami. Predmety, ktoré si domáca pani chcela uchovať, no nehodili sa k aktuálnej výzdobe, putovali do skrinky a na policiach ostalo len to, čo jej momentálne prinášalo radosť.

Prečítajte si: Namiesto fitka skúste šelakovanie - budete mať krásne svaly aj nábytok

Adekvátnejšia je aj vhodná voľba koberca. Predchádzajúci bol na miestnosť primalý a výraznejším vzorom izbu ešte viac zmenšoval a rozdroboval pozornosť. Nový, nenápadnejší, no rovnako hebký koberec poslúži oveľa lepšie.

Pozrite si viac detailov z tejto premeny v galérii pod článkom.

Zdroj: nonka
13.12. 2016 5:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44