31.5. 2019 16:00

Predsieň neslúži len na odkladanie kabátov: Takto z nej urobíte raj

31.5. 2019 16:00

Predsieň neslúži len na odkladanie kabátov: Takto z nej urobíte raj

Prídete domov a odložíte si tašku, kabát, topánky a starosti. Chcete konečne nasať pravú atmosféru domácej pohody. Ako to dosiahnuť?

Predsieň neslúži len na odkladanie kabátov: Takto z nej urobíte raj

Jednoznačne vďaka zeleni v predsieni. Objíme vás hneď pri vchode. Zelená má totiž zázračnú moc človeka upokojiť, a pritom nemusí byť vždy len živá.

Pozrite si aj: Môže plast za neplodnosť? Takto s ním zatočíte!

Stolček, prestri sa

Takýto stolček zaboduje aj v predsieni. Namiesto obživy však prestrie porciu zelene. Je to jednoduché a týmto spôsobom si môžete osviežiť predsieň do pár hodín. Použijete malý stolček, ktorý ste možno chceli vyhodiť a umiestníte naň zelené rastlinky. Ak chcete byť štýloví, môžete si ho kúpiť nový a rovno aj s nejakým zeleným stromčekom.

Predsieň neslúži len na odkladanie kabátov: Takto z nej urobíte raj

 

V blízkosti zrkadla

Zrkadlo je čarovným nástrojom bytovej architektúry, pretože nech ho použijete kdekoľvek, vždy dokáže veci zviacnásobiť. Tak ako to je aj pri zeleni. Postavte rastlinu k zrkadlu a hneď máte tej zelene akosi viac. Navyše, v blízkosti zrkadla sa pre rastlinku bude zrkadliť aj viac svetla, takže zrkadlo pridá viac potešenia vám aj samotnej rastline.

Prečítajte si aj: Príliš malý balkón? Nevadí: S týmito 4 trikmi si na ňom užijete ako na veľkej terase

Závesné záhradky

Tak ako si vešiate do predsiene kabáty alebo vetrovky, si môžete vedľa nich zavesiť aj zelené kvety. Dnes si pohodlne kúpite závesné sieťky na črepníky, takže už ich len naplníte okrasnými rastlinami a môžete mať parádu vertikálnych záhrad aj u vás doma. Ak zvolíte plazivú zeleň typu brečtan, za chvíľu budete mať krásne zelenú stenu, z ktorej bude sálať pohoda a dobrá nálada hneď po príchode domov.

Prečítajte si aj: Papierové kvety sú nádherná dekorácia: Takto sa ich naučíte

Tam, kde už nedočiahnete

Stáva sa, že máte v predsieni skrinky, na ktoré už nič neuložíte, pretože sú príliš vysoko pri strope, ale nejaký ten kvetináč by určite zniesli. Zároveň je takto veľmi vhodné nasadiť rastliny, ktoré sú padavé a tým pádom pekne olemujú vešiakovú stenu. Aj takáto zeleň pohladí zrak.

Predsieň neslúži len na odkladanie kabátov: Takto z nej urobíte raj

 

Zeleň nemusí byť len z prírody

Veľmi vhodné je v prípade tmavých predsiení staviť na kombináciu umelej zelene a prírodnej dreviny. Takou môže byť napríklad peň zo skutočného dreva, na ktorý umiestníte umelú rastlinku. Alebo si môžete skombinovať pekné prírodné drevo s umelou papraďou.

Prečítajte si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Nielen obraz, ale aj tanier patrí na stenu!

Zeleň na nás pôsobí na základe vlnovej dĺžky, a preto bude príjemne upokojujúca, či už pôjde o živý kvet, alebo o umelý. V kombinácii s prírodným drevom budú mať predsa zastúpenie aj tie prírodné zložky.

O tom, že zeleň v interiéri dokáže čarovať, sa presvedčíte v našej GALÉRII.

Zdroj: marcos
31.5. 2019 16:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44