4.9. 2012 5:00

Poriadok v garáži na prvom mieste

4.9. 2012 5:00

Poriadok v garáži na prvom mieste

Garáž nie je len dom pre auto, ale aj pivnica, kam zvyknete odkladať sezónne alebo nepotrebné veci. Niekto dokonca svoju garáž používa ako sklad či dokonca archív a tak auto musí parkovať z nutnosti vonku.

Poriadok v garáži na prvom mieste


Špecifický priestor
Snáď žiaden priestor nezažíva takú zaťažkávaciu skúšku ako garáž. V zásade sa môže nachádzať pred bytovým domom, v garážovom dome alebo ak bývate v rodinnom dome, garáž môže byť jeho integrovanou súčasťou.

Síce sa jedná o nebytový priestor, ale treba sa o neho starať ako o bytový. Garáž treba z času na čas vymaľovať, aby vyzerala čisto a „nezávadne". Vstupné dvere by ste mali chrániť voči hrdze pravidelnými nátermi farby.

Poriadok v garáži na prvom mieste
Patrí všetko do garáže?
Keď sa vonku trochu viac oteplí prichádza na rad aj veľké upratovanie garáže. Nosiť rôzne veci do garáže je oveľa ľahšie ako ich raz potom vynášať. Ak si nechcete sami sebe robiť prácu navyše, tak vopred zvážte, čo do garáže skutočne patrí a čo nie a čo by sa malo prípadne radšej vyhodiť.

Niektoré garáže majú montážne jamy, ktoré sa tiež stanú obeťou a založia sa vecami až povrch. To sú však extrémne prípady, kedy sa z garáže stáva bez debaty sklad. V prípade, že garáž slúži na to, na čo bola pôvodne postavená, je potrebné využitie každej jej zóny dôkladne zvážiť.

Pre usporiadanie poriadku v garáži by nemali chýbať police, závesné háky a ak to priestorové kapacity dovolia, tak aj skrinky alebo skrine. Dôležité veci by ste v nej mali vedieť nájsť aj po slepiačky. Investovania do poriadku sa oplatí, pretože tak predíde večnému hľadaniu vecí.

Zdroj: katarína
4.9. 2012 5:00
Diskusia ()
Zdieľať článok