11.10. 2020 6:00

Poleno ako dekorácia: Navodíte harmóniu, aj keď nemáte krb

11.10. 6:00

Poleno ako dekorácia: Navodíte harmóniu, aj keď nemáte krb

Foto: archív

Prírodné materiály sú krásne a vnášajú do interiéru harmóniu. Jednoznačným favoritom je drevo, ktoré sa okrem nábytku v interiéri objavuje v podobe konárov, samorastov i dreva na kúrenie. Neopracované drevo s kôrou sa pekne vyníma v kombinácii s moderným aj rustikálnym štýlom zariadenia.

Priestor pre drevo

Máte krb a kúrite drevom? Príručné zásoby dreva využite ako interiérovú dekoráciu. Najpraktickejšie je ukladať polená v blízkosti krbu. Môžu byť v prútenom koši alebo inom zásobníku, ale ešte lepšie je vymurovať pre nich horizontálnu alebo vertikálnu niku. Zmestí sa do nej viac polien a drevo do ďalšieho kúrenie dobre preschne. Pôsobivé sú nielen naštiepané kusy, ale tiež polienka s kôrou. Na tejto dekorácii je zábavné, že mení svoj vzhľad.

Obklad aj stolík

Drevené polená môžu byť cielenou dekoráciou aj vtedy, keď nemáte krb. Z polienok s veľkým a menším priemerom si môžete vyskladať obraz alebo vytvoriť konferenčný stolík. Z narezaných plátkov guľatiny môže byť efektný obklad steny.  Samostatnou kapitolou sú samorasty a vyplavené drevo, ktoré sú nenapodobiteľné. Pohľad pritiahne už samotný prierez dreva, ktorý odkrýva letokruhy. Efektná je tiež kôra, najmä brezová. Narezané polená s väčším priemerom a vydlabaným vnútrom môžete použiť ako štýlové črepníky alebo vázy.

Prírodné materiály sú krásne a vnášajú do interiéru harmóniu. Jednoznačným favoritom je drevo.
Prírodné materiály sú krásne a vnášajú do interiéru harmóniu. Jednoznačným favoritom je drevo.
Zdroj: archív
Zdroj: radomír
11.10. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44